Dnes v skorých ranných hodinách sme vám priniesli čerstvú informáciu o tom, že spoločnosť Apple dosiahla na akciovom trhu svoju historicky najvyššiu hodnotu. Analytici to pripisujú ku početným fámam, ktoré sa hromadia okolo projektu Apple Car.

V číslach tento technologický gigant atakoval čiastku 157,87$ USD (134,73 €) za akciu, vďaka čomu sa celková hodnota Apple dostala na úroveň 2,59 bilióna dolárov. Vďaka tomuto úspechu za sebou zanechala všetkých konkurentov.

- Reklama -

Zrejme ste na konci októbra zachytili správu, že Apple už nie je najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete a toto miestu mu „vyfúkol“ odveký rival, spoločnosť Microsoft.

Apple opäť prekonalo Microsoft 

Apple vs MicrosoftV danom čase mala firma stojaca za operačným systémom Windows hodnotu 2,46 bilióna dolárov, zatiaľ čo Apple sa držalo na hodnote 2,43 bilióna dolárov. Microsoft však rástol ďalej a nožnice začali čoraz viacej otvárať.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Našťastie to ale všetko zmenili spomínané fámy ohľadom vývoja vlastného vozidla spoločnosti Apple, ktoré by mohlo prísť na trh už v roku 2024 až 2027. Zákazníci sa majú tešiť na elektromobil s autonómnou funkciou riadenia, ktorú Apple aktuálne testuje na 69 vozidlách značky Lexus.

No a aké je teda aktuálne porovnanie hodnoty oboch spoločností? Ako sme už avizovali vyššie, Apple sa pred zatvorením burzy dostalo na 2,59 bilióna dolárov. Microsoft na tom však nie je oveľa horšie a so svojimi 2,57 biliónmi sa nachádza vo veľmi tesnom závese na druhom mieste. Dá sa teda predpokladať, že tento súboj ešte neskončil. Uvidíme, ako to dopadne na konci roka.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.