HomePod mini je zariadenie, ktoré si napriek malým rozmerom dokázalo zachovať mimoriadne kvalitný zvukový výstup. Sami sme ho nedávno opísali v recenzii a chválou sme veru nešetrili.

HomePod mini

Hlavným problémom je ale dostupnosť tohto produktu. Ako iste viete, hoci ho na Slovensku alebo v Česku zoženiete, nejde o oficiálnu Apple distribúciu. Výsledkom je o niečo vyššia cena, ktorá by vás ale aj tak nemala odradiť od kúpy.

Technologický gigant si však uvedomuje, že po tomto reproduktore túžia aj zákazníci z našich končín a preto k nám HomePod mini opäť raz priblížilo. Už koncom tohto mesiaca bude dostupný v Rakúsku, čo znamená, že pokiaľ bývate v Bratislave, môžete si ho ísť zakúpiť napríklad pri najbližšom výlete do Viedne, kde je oficiálny Apple Store.

HomePod miniOkrem toho sa však HomePod mini začal predávať napríklad aj v Írsku či na Novom Zélande a dostupnosť je hlásená ku koncu júna.

HomePod mini a jeho cena v Rakúsku 

Cena v USA štartuje na úrovni 99 $, čo je veľmi prívetivá čiastka. Na slovenskom trhu vás bude stáť v závislosti od predajcu od 105 do 153 €. No a v oficiálnom Apple Store v Rakúsku sa bavíme o sume 99 €!

HomePod mini

V tomto bode je nutné dodať, že slovenský trh kopíruje práve rakúske ceny, týkajúce sa spoločnosti Apple. Ak sem teda HomePod mini niekedy oficiálne dorazí, čiastka zostane s vysokou pravdepodobnosťou rovnaká.

Napíšte nám do komentára, či vlastníte HomePod mini a ak áno, aké s ním máte skúsenosti. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.