Mobilný operačný systém iOS 14 priniesol obrovské množstvo zmien, ktoré sme doposiaľ nemali šancu odhaliť či vyskúšať. Postupne sa ku ním ale dostávame. Zásadných noviniek sa dočkala aj populárna funkcia Kľúčenka. Prečítajte si, čo sem pribudlo.

iOS 14 Kľúčenka

V Cupertine sa zamerali na každý detail v iOS 14. Kľúčenku pravdepodobne poznáte už z predošlých verzií systému. Tato funkcia ukladá a synchronizuje všetky vaše heslá z internetových stránok či aplikácií a následne ich pridáva do iCloud účtu. Používatelia k ním majú prístup z akéhokoľvek iPhonu, iPadu či Macu, na ktorom sú prihlásení. Pokiaľ chcú prístup ku svojmu účtu (na nejakom webe či v appke), jednoducho si ich zariadenie overí a následne im meno a heslo samé doplní. Teraz je Kľúčenka ešte „inteligentnejšia“.

- Reklama -

V novom operačnom systéme sa objavila ponuka „Odporúčané na zabezpečenie“. Automaticky vám zobrazí také heslá, ktoré by mohli nejakým spôsobom ohroziť vaše účty. Jedná sa presne o tie druhy zabezpečenia, ktoré je veľmi ľahké uhádnuť alebo obísť. Dokonca systém dokáže upozorniť aj na také prípady, kedy vaše heslo jednoducho uniklo z webu, na ktorom ste ho používali. Nevieme síce, ako spoľahlivo to funguje v praxi, no je to veľmi zaujímavé.

Jednoduchými krokmi si môžete prečítať viac informácií o danej problematike (priamo na vašom zariadení) a tak isto si aj vytvoriť silnejšie heslo. Niektoré z týchto funkcií sme už mohli vidieť aj v iOS 13. V nástupcovi sú však omnoho prehľadnejšie a jednoduchšie na používanie. Dobrá práca Apple!

Apple vylepší v iOS 14 kľúčenku
iOS 14 – pozrite sa na novinky v Kľúčenke.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.