Len pred pár dňami sme vás informovali, že adaptácia iOS 15 prichádza na podporované iPhony veľmi pomaly. Počas prvých 48 hodín si ho nainštalovalo 8,59 % používateľov. Ani po 10 dňoch to ale nie je žiadne terno.

Analytická spoločnosť Mixpanel, ktorá pravidelne sleduje popularitu operačných systémov na základe informácii z návštevnosti webových stránok alebo aplikácií využívajúcich jej SDK zverejnila správu, v ktorej potvrdila kolujúce obavy.

Novinka sa do 30. septembra ocitla „len na“ 19,3 % podporovaných zariadeniach čo samo o sebe nie je až také zlé. Treba si uvedomiť, že iOS 15 si môžete nainštalovať na akýkoľvek iPhone 6S a novší a týchto produktov je v súčasnosti v obehu viac ako miliarda.

iOS 15 ľudia zatiaľ neprijali 

iOS 15

Na strane druhej, v porovnaní s minulosťou je iOS 15 až rekordne neúspešný. Jeho predchodcu, iOS 14 malo napríklad nainštalovaných necelých 15 % používateľov už počas prvých dvoch dní.

Aktuálna generácia ale vyvoláva obavy kvôli početnému množstvu chýb a nedokonalostí, s ktorými sa od inštalácie stretávajú ľudia po celom svete.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 a ich (ne)plochý dizajn. Tu sú štyri dôvody, prečo sa to stalo. Pri poslednom budete prekvapení

Spoločnosť Apple ale medzičasom stihla reagovať a len pred pár hodinami vydala opravný update s veľkosťou cez 500 MB a označením iOS 15.0.1 a iPadOS 15.0.1, ktorý by mal vyriešiť väčšinu nedostatkov. Nechajme sa prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, či už máte iOS 15 alebo iPadOS 15 a ak áno, ako ste s ním spokojní. Stretávate sa s otravnými chybami tak ako ostatní alebo ste nezaznamenali nič vážne? Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.