Jony Ive ako CEO Ferrari?

Od kreslenia iPhonov až po riadenie spoločnosti predávajúcu športové autá. Aj takto môže dopadnúť kariéra jedného z najznámejších dizajnérov súčasnosti. Jony Ive je podľa talianskych médií horúcim kandidátom na pozíciu CEO Ferrari. So správou dnes prišla agentúra Reuters.

Bývylý generálny riaditeľ Ferrari, Louis Camilleri, opustil spoločnosť len minulý týždeň, s odvolaním sa na osobné dôvody. Odvtedy sa búrilo špekuluje, kto bude nástupcom.

Okrem Jonyho Iva sa spomína aj Luca Maestri, ktorý dnes zasadá na pozícii finančného riaditeľa Apple. Sám pochádza z Talianska, takže by mu táto pozícia mohla vyhovovať.

Jony Ive opustil Apple ešte minulý rok, pričom založil vlastnú značku „LoveFrom“. Momentálne nie je jasné, čomu sa vo svojom pracovnom živote venuje, avšak pravdepodobne to bude činnosť spojená s dizajnom. Apple malo ostať hlavným zákazníkom jeho firmy. Ive každopádne nemá skúsenosti s riadením nadnárodnej spoločnosti a tak je otázne, či je vhodným kandidátom na pozíciu CEO Ferrari.

O tom, ako to dopadne sa dozvieme pravdepodobne až o niekoľko týždňov. Celú situáciu budeme podrobne sledovať a o všetkom vás informovať. Myslíte si, že by sa Jonymu Ivovi hodila takáto pozícia, alebo by ju mal prenechať skúsenejšiemu nástupcovi? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Do aukcie mieri prototyp fotoaparátu Leica, ktorý navrhol Jony Ive a Mark Newson
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.