KIA vraj stále spolupracuje s Apple

Podľa nových informácií z juhokórejského spravodajského webu Chosun Biz, ktoré najnovšie citovala prestížna agentúra Reuters, podpísala spoločnosť Apple a Hyundai memorandum o porozumení, v ktorom sa dohodli na spolupráci v ôsmych odvetviach, vrátane vývoja a výroby elektrických vozidiel.

V januári sa objavilo množstvo správ, ktoré potvrdzovali možnú kooperáciu medzi spoločnosťami, pričom ju v podstate omylom priznal aj veľký automobilový výrobca. Netrvalo ale ani mesiac, kým Hyundai a KIA zmenili predošlé stanovisko a od vývoja Apple Car sa dištancovali.

- Reklama -

Dnešná správa sa opäť vracia ku teórii, že Apple chce vyrábať svoje prvé autonómne a elektrické vozidlo v závode KIA, ktorý sa nachádza v americkom štáte Georgia. Utajené zdroje uvádzajú, že aj keď sa pri rokovaniach objavili ťažkosti, nedá sa povedať, že by boli úplne zrušené.

Ich celkový rozsah je vraj veľmi široký a spolupráca pretrváva naďalej, no všetko sa odohráva za zatvorenými dverami pod prísnym utajením. Stále teda existuje pravdepodobnosť (a nie malá), že Apple a Hyundai, respektíve KIA, napokon uzavrú partnerstvo, ktoré sa bude týkať oblasti dopravy.

Vo finále však môžeme byť sklamaní, nakoľko to nutne neznamená vývoj automobilu s nahryznutým jablkom v logu. Správa od Chosun Biz hovorí aj o elektrických skútroch, ktorými sa teraz zaoberá KIA.

Nech už bude ak chce, projekt, ktorý dnes označujeme ako Apple Car sa dočká uvedenia na trhu až niekedy medzi rokmi 2024 až 2028, pričom jeho prvý koncept môžeme vidieť už skôr. Napíšte nám do komentára, či si myslíte, že Apple spraví revolúciu v oblasti dopravy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.