Apple Car naberá kontúry

Technologický gigant chystá prekvapenie v automobilovom priemysle. Hoci nevieme čo to presne bude, informácie začínajú byť viac ako zaujímavé. Podľa najnovšej správy z Južnej Kórei jedná Hyundai Motor Group so spoločnosťou Apple na tému vývoja elektrického autonómneho vozidla.

Obe firmy mali zahájiť spoločné rokovania, pri ktorých neriešia len samotné autá, ale aj použitie revolučných batérií. Z dôvodu, že sa ich vývoj rovná enormným nákladom, spoločnosti môžu prepojiť sily, čím sa financie rozložila.

Niekoľko starších správ naznačuje, že Apple svoje vozidlo nevyrobí samo ale osloví skúseného partnera. Ostatne, takéto „finty“ využívajú aj iné automobilky v rámci rozličných koncernov (pri vývoji dodávok, automobilov a podobne).

Pochopiteľne, informácie sú veľmi čerstvé a tak Hyundai Motor Group určite nemôžeme považovať za 100% partnera. V skutočnosti je to ale po prvýkrát, čo sú podobné zistenia spájané s projektom Apple Car. Niečo sa teda chystá.

Prečo by to mal byť práve Hyundai?

Aj keď Hyundai nepatrí medzi prémiových výrobcov, respektíve tým nie je u nás známy, na iných trhoch sú populárne jeho luxusné vozidlá značky Genesis. Tak isto sa rýchlo rozvíja aj na európskom trhu a hravo konkuruje etablovaným značkám, ktorým pred 20-rokmi nesiahal ani po päty.

Výber takéhoto partnera nám teda príde logický a to že Apple hľadá niekoho na spoluprácu nutne neznamená, že musíme počítať s renomovaným a prémiovým výrobcom (napríklad: BMW, Audi, Mercedes, Porsche a podobne).

V poslednom vyhlásení pre CNBC Hyundai potvrdil, že diskutuje so spoločnosťou Apple: „Chápeme, že Apple rokuje s rôznymi svetovými automobilkami, vrátane spoločnosti Hyundai Motor. Nakoľko je ale diskusia len v počiatočnom štádiu, zatiaľ nebolo o ničom rozhodnuté.“

Aktualizácia: Známa agentúra Bloomberg priniesla informáciu s ďalším vyjadrením, v ktorom už automobilka prehodnotila predošlé slová (pre CNBC). Po niekoľkých hodinách bola oveľa opatrnejšia: „Dostali sme žiadosti o potencionálnu spoluprácu od rôznych spoločností, pokiaľ ide o vývoj autonómnych EV. Zatiaľ neboli prijaté žiadne rozhodnutia, pretože diskusie sú v počiatočnom štádiu.“

Čo si o tom myslíte vy? Môže byť Hyundai dobrým partnerom pre Apple? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Car play vo vozidle Hyundai Sonata 2015.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.