Hyundai a Kia zmenili názor

To, čo v posledných týždňoch predvádza kórejská automobilka Hyundai, je skutočne zvláštne. Ešte začiatkom januára potvrdila rokovania so spoločnosťou Apple na tému EV vozidla, no neskôr boli vyjadrenia opatrnejšie.

Agentúra Bloomberg dnes zverejnila ďalšie stanovisko výrobcu, v ktorom tvrdí, že s Applom za žiadnych okolností nediskutuje.

- Reklama -

Autori správy sa domnievajú, že tieto informácie môžu naznačovať len dva scenáre. Buď sa Hyundai a Apple napokon nedohodli a nedošlo ku podpisu zmluvy, alebo cupertinský gigant dvihol varovný prst nad utajením a kórejská automobilka si začala dávať pozor na jazyk.

Okrem oficiálnych vyhlásení sme totižto počuli aj viacero uniknutých fám, ktoré hovorili napríklad o 3,6 miliardovej investícií Applu do gruzínskej výrobnej linky KIA, odkiaľ mal schádzať Apple Car pre americký trh.

Takisto sa zapojil aj renomovaný analytik Ming-Chu Kuo (presnosť 78,2%), ktorý vo svojej správe prezradil, že prvé elektrické auto s nahryznutým jablkom v logu príde na platforme Hyundai E-GMP, dosiahne dojazd na úrovni 500km, zrýchlenie z 0-100 pod 3,5 sekundy a maximálnu rýchlosť cca 260km/h.

Dnes teda naozaj nevieme, kde sa nachádza pravda a trochu nás zneistil aj známy leaker Jon Prosser (presnosť 79,2%) s jeho včerajším vyjadrením. Ak sa ale niekedy stane Apple Car realitou, uvidíme ho až v rokoch 2024-2028. Čo si o tom myslíte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.