Ak hľadáte kvalitné slúchadlá na každý deň, ktoré majú prémiové funkcie a vydržia vám niekoľko rokov, poobzerať by ste sa mali po klasických AirPods Pro od spoločnosti Apple. Majú veľmi pohodlný dizajn so štupľami, ktorý sadne do vášho ucha ako uliaty, vynikajúce ANC, na ktoré sa mnoho konkurentov ani len nechytá a hlavne výdrž batérie až 4,5 hodiny na jedno nabitie s tým, že v puzdre máte dostatok kapacity na 24 hodinové používanie.

Koľko ale klasické AirPods prvej generácie stoja? Keď prišli tieto bezdrôtové slúchadlá na trh, spoločnosť Apple si za ne pýtala pomerne mastných 279 €. Keďže už ale nie sú úplne najnovšie (nemá to žiaden vplyv na ich funkčnosť alebo kompatibilitu), po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, kde začínajú na 190 €. A to sa odmieta len veľmi ťažko. Kupujete si totiž špičkový produkt.

Zariadenie prišlo na trh po prvýkrát v roku 2019 no v roku 2021 prešlo drobnou modernizáciou, v rámci ktorej získalo napríklad lepšiu podporu pre MagSafe nabíjanie. Ide o modely označené kódom: MLWK3ZM/A. Ak sa pri AirPods Pro vyskytuje kód: MWP22ZM/A, ide o staršiu verziu z roku 2019. V rámci ponuky vyššie môžete získať práve novší model, čo je príjemný bonus.

AirPods Pro
Zdroj: Redakcia SvetApple

Samozrejme, dlhoročný Apple fanúšik vie, že firma predstavila už aj AirPods Pro 2. generácie (2022), ktoré majú o málo kvalitnejšie ANC, reproduktory v nabíjacom puzdre a niekoľko ďalších vychytávok, ktoré prekonávajú starší model z roku 2019, respektíve 2021.

Na druhej strane ale AirPods Pro 2. generácie začínajú v bežnom predaji na hranici 299 € a v rámci najvýhodnejšej ponuky na Slovensku na hranici 241 €. Je to skoro 60 € zľava oproti oficiálnej cene stanovenej spoločnosťou Apple no na druhej strane za tento model zaplatíte stále o 50 € viac ako za prvé AirPods Pro. A to už si každý musí zvážiť sám, či mu inovácie v novšej generácii skutočne stoja za to, aby zaplatil o 1/5 väčšiu cenu.

AirPods Pro 2
Zdroj: YouTube / Marques Brownlee (úprava redakcie)

Z nášho pohľadu je to tak, že ak ste skutočne veľkým fanúšikom Apple a chcete si vyskúšať všetky moderné technológie, ktoré má aktuálne výrobca v ponuke, nad pôvodnými AirPods Pro by ste sa ani nemali pozastavovať.

Na druhej strane, ak ste bežným používateľom, ktorý to zas neberie tak vážne a jediné čo potrebuje je kvalitný zvuk a skvelá kompatibilita, s AirPods Pro 1. generácie neurobíte krok vedľa. Zariadenie kúpite za najlepšie ceny na Slovensku u týchto predajcov.

Prečítajte si tiež  iPhone XR 2 s duálnym fotoaparátom bude hit

Nezabudnite na kvalitný silikónový obal 

Loopi AirPods Pro silicone case
Zdroj: Loopi

A keď už si svoje AirPods Pro 1. generácie objednáte, nezabudnite si ku ním kúpiť aj tento silikónový obal so skobou na Loopi.sk len za 9,99 €. Na výber je viacero farebných prevedení.

Na samotný záver ešte chceme spomenúť, že na AirPods Pro 1. generácie sme napísali pomerne rozsiahlu recenziu. A pokiaľ by vás zaujímala skôr recenzia na generáciu druhú, ani tu vás nesklameme. Tá totiž vznikla ešte koncom minulého roka a nájdete ju tu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -