Spoločnosť Apple predstavila jednu z najrevolučnejších technológií vo svojej histórii. Headset Apple Vision Pro, ktorý výrobca označuje za prvý priestorový počítač, má neuveriteľné schopnosti a komplikovaný hardvér, ktorý pozostáva z čipov M2, R1, systému 12 kamier, LiDAR skeneru a niekoľkých displejov.

Firma počas prezentácie spomenula, že pri prácach na tomto produkte použila až 5 000 nových patentov, čo krásne odzrkadľuje, aký komplikovaný vlastne je. Vision Pro sa dokáže odomykať pomocou skenovania sietnice a ovláda sa pohľadom, ručnými gestami alebo hlasom. Už od začiatku bolo teda jasné, že takýto hardvér nebude lacný. A nemýlili sme sa.

Spoločnosť Apple na konci eventu prezradila, že si za prvú generáciu zariadenia bude pýtať pomerne mastných 3 500 $. To je ďaleko viac, ako sme zvyknutí platiť za nový iPhone, iPad či počítače Mac. Navyše táto čiastka v Európe ešte porastie a nebude to zanedbateľné.

Slovenská cena Apple Vision Pro

Používateľské rozhranie visionos
Zdroj: Apple

Ako sme spomenuli aj v našom článku, v ktorom sme sa venovali výhodnosti nákupu iPhonu v Amerike (keďže tamojšie ceny sú vždy nižšie, ako tie v EÚ), ku základnej cene, ktorú prezentuje spoločnosť Apple, musíme vždy prirátať DPH, častokrát aj CLO a v neposlednom rade zvýšené náklady s reklamáciami, nakoľko na Slovensku máme zákonom stanovenú 2 ročnú záručnú dobu a v USA, kde je štandardom len 1 rok, sa za to pripláca prostredníctvom programu Apple Care+.

A aj keď firma nezverejnila žiaden oficiálny cenník, v ktorom by sme sa dočítali, koľko bude stáť Apple Vision Pro v EÚ, my sme na to využili jednoduchý trik.

V americkom Apple Online Store sme nakonfigurovali nový Mac Studio za 3 498 $ a následne sme to isté urobili aj v rakúskom Apple Online Store, ktorý má rovnaké ceny, ako slovenskí reselleri. No a výsledok?


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Reklama

Cena za Mac Studio poriadne narástla a to až na 4 128 €. Pokiaľ to trochu prispôsobíme, môžeme predpokladať, že headset Apple Vision Pro bude na slovenskom, alebo európskom trhu stáť cca 4 129 €, čo je extrémne vysoká suma.

Na druhej strane, v porovnaní s tým, čo všetko toto zariadenie dokáže to vlastne ani nemusí byť až také „strašné“. Nahradí vám Mac, televíziu, iPhone, kanceláriu a ďalšie veci, ktoré sa dostanú do virtuálnej reality.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo novú beta verziu systému macOS Monterey 12.4. Čo prináša?
Používateľské rozhranie visionos
Zdroj: Apple

Novinka je stále vo vývoji a Apple ju ešte potrebuje dokončiť plus vyladiť. Aj preto sa do predaja dostane najskôr v priebehu roka 2024, pričom aj to bude obmedzené len na USA trh. Apple Vision Pro teda na Slovensku nemusíme kúpiť možno ani za rok, čo je veľká škoda.

Dajte nám vedieť do komentára, čo hovoríte na túto cenu vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -