Keď vojdete do oficiálnej predajne spoločnosti Apple napríklad vo Viedni (ale pokojne aj ku certifikovanému resellerovi na Slovensku), okamžite si všimnete, že v týchto obchodoch prevláda jednoduchosť, voľnosť a minimalizmus. Zdá sa však, že tento spôsob predaja sa už čoskoro skončí.

Technologický gigant si vždy dával záležať na propagácii svojich produktov a taktiež veril, že osobná skúsenosť mnohých ľudí presvedčí, aby si ich kúpili.

Problém bol však v tom, že ak bol iPhone, iPad alebo trebárs Mac ukotvený len na tenkých kovových lankách s alarmom, prípadný zlodej ich nemal problém vytrhnúť a so zariadením utiecť preč.

V Cupertine sa z toho dôvodu rozhodli, že bezpečnostný systém kompletne prepracujú a vytvorili oveľa mohutnejšie stojany, ktoré majú zabrániť podobným rýchlym lúpežiam.

Je síce pravda, že iPhone s Demo softvérom sa používať nedá, no ak ho rozoberiete, náhradné diely môžete predať na internete. A práve to bola najväčšia motivácia krádeží.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Apple získalo patent a začalo testovať nové stojany 

Nové stojany si spoločnosť Apple najskôr nechala patentovať, aby ich nemohol používať nikto iný. Samotné prihlášky už boli schválené a pridelené tomuto technologickému gigantovi.

Pri ich návrhu firma dbala na to, aby sa zariadenia dali plnohodnotne vyskúšať a taktiež nabíjať. Neustále sú napojené na centrálny systém, vďaka čomu sa môžu demo verzie v prípade potreby aj aktualizovať.

Mohutnejší systém uchytenia sa už dokonca začal objavovať aj v niektorých predajniach (nemusí ísť len o Apple Store), kde sú ponúkané „jablkové produkty“. Ide ale stále o skúšobné testovanie a taktiež nie je jasné, či podobné ukotvenie nájdeme po celom svete v každom jednom obchode.

Predsa len je v porovnaní s predošlým riešením trochu mohutnejšie a to nemusí vyhovovať každému zákazníkovi. Je teda pravdepodobné, že nové stojany sa začnú objavovať predovšetkým na miestach, kde je väčší potenciál na kriminalitu. Inde by mohla firma staviť na doterajší spôsob zabezpečenia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple je druhým najobľúbenejším výrobcom skladacích zariadení. Prvým je Samsung a tretím Motorola

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.