Vyzerá to tak, že jablková spoločnosť sa bude aj naďalej naplno angažovať v boji proti koronavírusu, COVID-19. Dnes už firma darovala milióny ochranných masiek tým, ktorí sú v prvej línii a v podpore pokračuje ďalej. Okrem ochranného štítu sme sa totiž dočkali aj veľkej dotácie na koncert One World: Together At Home. Lady Gaga túto sumu naživo potvrdila v Show Jimmyho Fallona, keď urobila Face Time s Timom Cookom.

Lady Gaga zavolala v priamom prenose Timovi Cookovi

Zavolať si s generálnym riaditeľom jednej z najväčších technologických spoločností sveta asi nie je úplne bežné. Pokiaľ ste ale Lady Gaga a máte dobré kontakty, nemôže to byť žiaden problém. Svetoznáma speváčka to naživo potvrdila v show Jimmyho Fallona, keď si dala Face Time s Timom Cookom. Ten sa vrámci spoločnosti Apple rozhodol podporiť koncert One World: Together At Home sumou 10 miliónov dolárov, čím sa na jeho účet doposiaľ vyzbieralo približne 35 miliónov dolárov.

- Reklama -

Lady Gaga neskrývala nadšenie z potvrdenia tejto sumy a tak isto prišlúbila generálnemu riaditeľovi spoločnosti Apple, že ďalšia jej pesnička sa bude volať “Tim Cook”. Nie sme si istí, či tento sľub aj naplní, no sme si istí, že Apple určite prispeje a tým pádom veľmi pomôže. Samotný koncert One World: Together At Home sa bude konať 18. apríla 2020 o 17:00 pacifického času (2:00 u nás). Určený je pre tých, ktorí bojujú s koronavírusom v takzvanej “prvej línii”.

Na udalosti budeme vidieť samozrejme Lady Gagu a iné osobnosti, ako napríklad Alanis Morissette, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Elton John, Chris Martin, David Beckham, Paul McCartney, Stevie Wonder a ďalších… Vysielanie prebehne na všetkých sociálnych sieťach, streamovať ho bude aj Apple či mnohé televízne stanice. V súčasnosti je táto akcia označovaná aj ako novodobá Live Aid pre “generáciu koronavírusu”. Uvidíme, ako to dopadne. O ďalších detailoch vás budeme ešte informovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.