Vyzerá to tak, že jedna z najväčších technologických spoločností sveta sa plne angažuje v boji proti aktuálnej pandémii COVID-19. Len pred týždňom sme vás informovali o tom, že Apple dodáva milióny rúšok do nemocníc po celom svete. Okrem toho však teraz začal vyrábať aj ochranné štíty za pomoci tých najlepších ľudí z tímu.

Apple vyrába ochranné štíty proti koronavírusu!

Tim Cook dnes oficiálne vyhlásil, že „jeho“ spoločnosť naplno pracuje v boji proti nákaze, ktorá aktuálne sužuje celý svet. Ku dnešnému dňu malo Apple dodať už viac ako 20 miliónov ochranných masiek zdravotníkom v takzvanej prvej línii. Teraz pomoc pokračuje. Najnovšie už vyrobili niekoľko tisíc kusov ochranných štítov, z ktorých by mala firma rozosielať približne 1 milión týždenne tam, kde to potrebujú.

Do tejto iniciatívy boli zapojení tí najlepší produktoví dizajnéri a inžinieri spoločnosti Apple a takisto aj dodávateľský reťazec. Prvé kusy sa už dokonca dostali do nemocnice Santa Clara Valley a jablková spoločnosť pracuje na tom, aby v dodávkach pokračovala všade, kde je to potrebné. Čo sa týka samotných masiek, tak tie Apple rozdalo globálne, do všetkých krajín po celom svete. Ochranné štíty sú však čerstvá novinka a zatiaľ sa týkajú len USA.

Apple vyrába ochranné štíty proti koronavírusu!
Apple vyrába ochranné štíty proti koronavírusu!

Na druhej strane ale treba poznamenať, že Tim sľubuje blízke rozšírenie dodávok do všetkých krajín, kde sú najviac postihnutí pandémiou koronavírusu. Aktuálne rokujú s vládami z celého sveta. Tieto štíty by sa tak mohli už čoskoro dostať aj do Talianska, Španielska atď…V týchto ťažkých časoch je podobná pomoc veľmi cenná, najmú keď ide o jednu z najväčších technologických firiem na svete.

Samozrejme, že všetky tieto pomôcky sú dodávané bezplatne, Apple to teda nerobí s vidinou zisku. Držíme palce, nech sa chlapcom v Cupertine čo najviac darí v tejto dnes takej potrebnej činnosti. Kto vie, možno že sa týchto štítov o pár týždňom dočkáme aj na Slovensku. Boli by sme ale oveľa radšej, keby sme ich nepotrebovali…

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 9.3 beta 4!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.