V čase krízy sa musia spojiť všetci a spoločne zapracovať na jej prekonaní. V tomto prípade je to predovšetkým o zdraví. Koronavírus (COVID-19) je vysoko nákazlivé ochorenie a prenáša sa kvapôčkovou infekciou. Nosenie rúšok je dnes nevyhnutnosťou. V Apple to vedia a chcú pomôcť nemocniciam v USA, ale aj v Európe. Pošlú sem až 2 milióny rúšok.

Apple pomáha proti koronavírusu rúškami.

Boj proti pandémii nie je ľahký, no ak sa všetci spojíme a každý prispeje svojou „troškou“, prekonáme ju. Len pred pár dňami vyšla informácia, že Apple darovalo v boji proti chorobe, viac ako 15 miliónov dolárov a v pomoci pokračuje ďalej. Najnovšie plánuje jedna z najväčších technologických spoločností na svete venovať až 2 milióny rúšok nemocniciam v USA a Európe. Oznámil to viceprezident spoločnosti, Mike Pence.

Tento krok sa kompetentní rozhodli urobiť z jednoduchého dôvodu. Tieto ochranné pomôcky pomaly ubúdajú a lekári, sestričky, záchranári atď… ich pre svoju prácu nuntne potrebujú. Už tak je obdivuhodné, ako všetci v najviac postihnutých krajinách idú až nad limit svojich síl. V žiadnom prípade nie je správne, aby boli zbytočne vystavovaní riziku z ochorenia koronavírusom.

Apple okrem 15 miliónovej pomoci a postupnom rozdávaní rúšok pomáha aj inými spôsobmi. Uprednostnil zdravie zákazníkov a zamestnancov tým, že uzatvoril všetky kamenné pobočky Apple Store po celom svete (s výnimkou Číny) až do odvolania. Uvidíme, či firma podnikne nejaké ďalšie kroky.

Samozrejme, že firma s miliardovými obratmi pár miliónov dolárov, darovaných na dobrú vec, ani len nespozoruje. Na druhej strane je ale dobré, ak si z nej zoberú príklad aj iné spoločnosti, ktoré tiež môžu aspoň trochu pomôcť.

Apple pomáha proti koronavírusu rúškami. Pošle ich až 2 milióny do nemocníc v EU a USA!
Apple pomáha proti koronavírusu rúškami. Pošle ich až 2 milióny do nemocníc v EU a USA!
Prečítajte si tiež  Dvaja veľkí konkurenti pre iPhone môžu skončiť v Európe. Dôvodom je aj spor s Nokiou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.