V dnešnom svete už nekomunikujeme len cez textové správy, ale konverzácie pravidelne obohacujeme aj cez takzvané Emoji ikony. V iPhone je ich na výber celé kvantum, pričom každá sa hodí na úplne inú situáciu. A aj keď sa ich tvorcovia snažia, aby boli Emoji ikony čo možno najuniverzálnejšie a hlavne aby nikoho neurážali, minimálne v jednom prípade sa im to celkom nepodarilo. Informuje o tom portál 9to5mac.

Stredobodom celosvetových médií sa totiž teraz stal len 10 ročný chlapec menom Teddy, ktorý pochádza z Veľkej Británie. Tomu sa vôbec nepáči známa Emoji ikona nerda (🤓), ktorá sa na neho (podľa jeho vlastných slov) až príliš podobá a to ho uráža. Mladý fanúšik technologického giganta z Cupertina preto vyzýva jeho dizajnérov, aby sa na emotikon „nerd face“ s okuliarmi zameral a prepracoval ho. Teddymu sa nepáčia najmä veľké predné zuby v spojení s okuliarmi s výrazným hrubým rámom.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Pre BBC vyjadril svoj názor, v ktorom tvrdí, že autori emotikonu „Nútia ľudí, aby si mysleli, že sme hlúpi, a je to úplne hrozné. Cítim sa z toho smutný a rozčúlený, a ak to považujem za urážlivé, aj tisíce ľudí na celom svete to považujú za urážlivé.“

Teddy vzal veci do vlastných rúk a navrhol nové „Nerd Emoji“

Aby na celú veci iba nenadával, mladý chlapec sa rozhodol vziať veci do vlastných rúk. Hoci má len desať rokov, na papier nakreslil nové emotikony, ktoré označuje za „geniálne“

Namiesto výrazných okuliarov a predných „králičích“ zubov na nich môžete vidieť smajlíka s okuliarmi s tenkým rámom a úsmevom. „Rád nosím okuliare, pretože vďaka nim oveľa lepšie vidím a vyzerajú dobre a štýlovo,“ uviedol mladý fanúšik Apple.

Aby toho nebolo málo, Teddy vytvoril aj petíciu, ku čomu ho motivovala jedna z jeho učiteliek Lisa. Podľa jej názoru dokáže Teddy o danej veci rozprávať „dosť dospelým spôsobom“, aj keď je ešte iba dieťa a to by malo byť podporované, povzbudzované a chválené.

Petícia v súčasnosti koluje len v meste, kde Teddy býva a v škole, ktorú mladík navštevuje. Celé to chce ale posunúť ďalej a petíciu spustiť aj online, pričom prostredníctvom e-mailu plánuje kontaktovať aj spoločnosť Apple.

Prečítajte si tiež  iPhone 7 / 7 Plus mal v minulosti konštrukčné problémy: Apple za to teraz vyplatí zákazníkom 35 miliónov

Firma zatiaľ na túto netradičnú požiadavku nereagovala, no pokiaľ sa to zmení, budeme vás o tom samozrejme informovať.  Teddy hovorí, že sa bude „cítiť úžasne“ a „tak nadšený“, ak Apple prijme jeho radu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -