Spoločnosť Apple pred mesiacom predstavila iPhone 15, ktorý prišiel v štyroch samostatných verziách a dostal prepracovaný dizajn, nové materiály a hlavne extrémne sofistikovaný hardvér. A aj keď sa toto zariadenie predáva ako teplé rožky, zdá sa, že spokojnosť s ním nie je až na tak vysokej úrovni.

Spoločnosť PerfectRec, ktorá sa nedávno dostala do povedomia pre svoju zaujímavú analýzu, v ktorej odhalila, že iPhone 15 je najlacnejší iPhone od roku 2007 urobila ďalší výskum, ktorý bol tentokrát zameraný na recenzie. Za pomoci meta-analýzy dokázala zaznamenať viac ako 690 000 recenzií na toto zariadenie, za ktorými nestáli novinári, ale priamo používatelia. Zistilo sa, že iPhone 15 Pro bol hodnotený horšie, než jeho minuloročný predchodca.

Aj keď znie táto informácia dosť šokujúco a pre Apple nepríjemne, hneď na začiatku je potrebné zdôrazniť, že až 73 % všetkých spotrebiteľov označilo iPhone 15 Pro plným päťhviezdičkovým hodnotením. iPhone 14 Pro získal v porovnaní s ním 76 % a výrazne viac mal iPhone 13 Pro, ktorý získal v roku 2021 až 84 %.

Dosť nepríjemne skončila aj drahšia a väčšia verzia iPhone 15 Pro Max, ktorá dosiahla v tomto výskume „len“ 80 %. V porovnaní s najúspešnejším iPhonom 14 Pro Max v histórii, ktorého hodnotenia dosiahli 86 % ide o vcelku výrazný prepad. Horšie od iPhonu 15 Pro Max dopadol už iba iPhone XS Max z roku 2018, ktorý obdržal 77 %.

iPhony s 5 hviezdičkovým hodnotením
Zdroj: PerfectRec (snímka obrazovky)

Samotný výsledok je vcelku prekvapujúci, nakoľko iPhone 15 Pro dostal veľa zaujímavých vylepšení. Spomeňme napríklad titánový rám, procesor A17 Pro, USB-C port, veľký upgrade fotoaparátu a ďalšie. Na druhej strane ho s príchodom na trh sprevádzali problémy, ktoré súviseli s prehrievaním. Práve tie mohli podľa štúdie znížiť celkový rating zariadenia.

To čiastočne potvrdzuje aj fakt, že základné verzie iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktoré mali starší procesor A16 Bionic a neprehrievali sa zaznamenali lepší výsledok ako ich predchodcovia iPhone 14 a iPhone 14 Plus. Konkrétne šlo o 76 %, respektíve 78 % päťhviezdičkových recenzií.

iPhony s 5 hviezdičkovým hodnotením
Zdroj: PerfectRec (snímka obrazovky)

Pomohlo tomu určite aj to, že iPhone 15 priniesol v roku 2023 oveľa väčší posun, ako len jemne modernizovaný iPhone 14 v roku 2022, ktorý bolo až ťažké odlíšiť od predošlého iPhonu 13.

Novinka má dnes okrem výkonnejšieho čipu aj prepracovaný dizajn, interaktívny Dynamic Island, 48 Mpx zadný fotoaparát či podporu pre USB-C.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Vensmile W10 – Windows PC vo veľkosti telefónu so 64 GB úložiskom a batériou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -