MagSafe Sleeve a jeho schopnosti

Pokiaľ si chcete prečítať niečo o puzdre MagSafe Sleeve, odporúčame vám túto recenziu. Novinka za 149€ je veľmi netradičná a zaujme len vybranú klientelu. V jej vrchnej časti sa nachádza výrez, ktorý ukazuje informácie o čase a prichádzajúcich hovoroch. No a hoci by sa dal tento prvok využiť aj lepšie, v praxi sa tu stráca potenciál.

Ak vám napríklad niekto zavolá, svoj iPhone 12 musíte vybrať von a až potom zodvihnete hovor. To je dosť nepraktické. Nasledujúci koncept ukazuje, ako by sa to dalo riešiť oveľa jednoduchšou a prístupnejšou cestou.

V malom otvore by sa mohli zobrazovať informácie o prichádzajúcich hovoroch, notifikáciách, nasledujúcich udalostiach v kalendári, aktuálne prehrávanej skladbe atď. Človek by mal lepší prehľad bez nutnosti manipulácie so zariadením.

Tak isto by sa tu dali niektoré prvky ovládať (na základe konfigurácie cez aplikáciu alebo nastavenia). Predstavte si, že by ste si rýchlo zapli/vypli režim Lietadlo, Nerušiť, aktivovali/deaktivovali Wi-Fi či Bluetooth alebo prepli prehrávanú skladbu.

Je síce pravda, že dotyková plocha by bola v takomto prípade dosť malá, no Apple dnes používa podobne veľké prvky pri hodinkách Apple Watch. S ovládaním by teda nemusel byť problém.

Na záver len doplníme, že sa nám zdá trochu podozrivé, ako Magic Sleeve funguje, respektíve nefunguje. Náš skromný odhad hovorí, že to Apple v nasledujúcej dobe vyrieši s príchodom aktualizácie, alebo s budúcim iPhonom 12S.

Ten by mohol získať always-on displej, vďaka čomu by boli informácie vždy dostupné (nie len pri zodvihnutí alebo kliknutí). Čo si o tom myslíte vy? Napíšte nám do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.