Púzdro Leather Sleeve pre iPhone 12

Už na prvý pohľad uvidíte, že sa nejedná o úplne normálne puzdro. Dizajnéri sa pohrali s tvarom a materiálom, vďaka čomu pôsobí dosť netradične. K samotnému dizajnu sa vyjadruje veľmi ťažko. Niekomu sa môže Leather Sleeve páčiť, inému zas nie. Za nás je dizajn v poriadku, no ak máte iný názor, úplne ho rešpektujeme.

Na výrobu bola použitá špeciálne upravená francúzska koža. Pri dotyku je veľmi jemná a časom si vytvorí prirodzenú patinu. Návlek tesne obopína krivky iPhonu a eliminuje riziko poškodenia alebo škrabancov. Už pri prvom kontakte pôsobí veľmi hodnotne a precízne. V spojení s malým telom iPhonu 12 mini sa dobré drží v ruke a nezavadzia vo vreckách.

Apple dodáva k Leather Sleeve aj kožené putko, ktoré si môžete zavesiť napríklad na batoh alebo kabelku. Kvôli riziku z odcudzenia vám to ale neodporúčame. Radšej si ho prepleťte cez ruku, aby bol váš iPhone 12 v bezpečí. Pokiaľ ho už o niečo predsa len zavesíte (napríklad na turistike), nemusíte sa obávať, že vám smartfón vypadne. Nachádzať sa bude v zvislej polohe, čo eliminuje toto riziko.

Aby toho nebolo málo, kožené príslušenstvo podporuje nabíjanie pomocou MagSafe a tak isto sa v ňom nachádza aj priečinok pre platobné karty. Aj keď vám to v modernej dobe, kedy používame Apple Pay nedáva zmysel, za nás to bol dobrý nápad.

Ak potrebujete narýchlo zaplatiť malú sumu v potravinách, svoj smartfón nemusíte vyberať z puzdra. Stačí ho len priložiť k terminálu (keď je v puzdre karta).

Čo sa týka malého oválneho výrezu pre displej, ten vám okrem času zobrazí aj prichádzajúci hovor. Žiaľ, na jeho zdvihnutie musíte svoj iPhone 12 vytiahnuť. To je trochu nepraktické. Otvor vám takisto nezobrazí upozornenia a správy. Z nášho pohľadu zbytočne nevyužitý potenciál. Škoda.

Konečný verdikt

Kožené puzdro je zaručene voľbou dizajnu. Ochrana je lepšia ako pri štandardných krytoch, no použitie o niečo komplikovanejšie. Nejedná sa o doplnok, ktorý by sme si vybrali my, no proti gustu žiaden dišputát. Ako sa hovorí, 100 ľudí = 100 chutí. Do komentára nám napíšte, čo si myslíte o Leather Sleeve vy. Budeme radi za každý názor.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 si drží hodnotu oveľa viac ako jeho predchodcovia. Čím to je?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.