AirTag od spoločnosti Apple dnes zoženie od cca 31 € (1ks) alebo od cca 110 € (4ks). Je to obľúbené sledovacie zariadenie, ktoré využíva čoraz viac ľudí. Vedeli ste ale o tom, že aj naň sa vzťahujú aktualizácie?

Spoločnosť Apple pravidelne vydáva nové verzie firmvéru, ktoré prinášajú postupné vylepšenia alebo opravy chýb. Doposiaľ sa v AirTagu nachádzal „aprílový“ firmvér s označením 1A301, no po novom sa doň nainštaluje novšia verzia 2A24e.

Technologický gigant žiaľ neposkytuje poznámky k aktualizáciám pre AirTag, takže nevieme, čo je presne nové.

Loopi reklama
Reklama

Rovnako tak platí, že aktualizáciu nie je možné vynútiť, pretože sa vykonáva bezdrôtovo prostredníctvom pripojeného iPhonu.

Ako nainštalovať novú aktualizáciu firmvéru do AirTagu? 

AirTag sledovacie zariadenie položené na kovovom ráme
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

V prípade, že chcete mať istotu, že sa aktualizácia firmvéru uskutoční, môžete umiestniť svoj AirTag blízko ku iPhonu. Následne je potrebné tieto zariadenia chvíľu nechať pri sebe, aby sa update nainštaloval správne.

Aktuálnu verziu firmvéru pre AirTag dokážete skontrolovať prostredníctvom aplikácie Nájsť. Aktualizácie sa priebežne zavádzajú od dnešného dňa až do 1. decembra.

Postupné zavádzanie umožňuje spoločnosti Apple uistiť sa, že aktualizácia firmvéru funguje bez akýchkoľvek problémov ešte pred tým, než sa dostane ku veľkému množstvu používateľov.

A pokiaľ máte doma sledovacie zariadenie od Apple, pozrite sa na ponuku préveskov od Loopi. Silikónové verzie kúpite už za 7,99 € a prémiové kožené verzie od 12,99 €. Na e-shope nájdete aj príslušenstvo, vďaka ktorému pripevníte AirTag na obojok svojho psíka.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple bude bojovať proti únikom dielov pripravovaných produktov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -