Vyzerá to tak, že dávnejšie správy o novom HomePode boli pravdivé. Spoločnosť Apple na ňom intenzívne pracuje a podľa všetkého sa ho dočkáme už koncom tohto roka. Existuje viacero dôkazov, ktoré to potvrdzujú. Dnes nám o tom povedal viac Mark Gurman z agentúry Bloomberg.

Menší a lacnejší HomePod sa blíži

Podľa najnovších informácii dostali zamestnanci jablkovej spoločnosti opäť možnosť nakúpiť si HomePod s výraznou 50% zľavou (oproti pôvodnej cene). Takáto akcia tu už bola aj v minulosti, no nákup sa obmedzoval „len“ na 2 kusy (pre osobu). Novinkou je v tomto prípade možnosť nakúpiť až 10 kusov, čo môže byť celkom zaujímavé pri následnom predaji. Tento krok vypovedá iba o jednom. Súčasnej generácii HomePodu sa veľmi nedarí a spoločnosť Apple sa ho snaží v čo najväčšej miere zbaviť.

Dokazuje to aj fakt, že akcia zrejme zaznamenala veľký úspech. Behom minulého týždňa svietil HomePod v Apple Online Store (USA) ako vypredaný. Dnes už je situácia iná, no predpokladáme, že jablková spoločnosť nevyrába nadbytočné množstvá (aby ich potom nemusela podobným spôsobom rozpredávať).

Celkovo by sme mohli tento domáci inteligentný reproduktor označiť za „prepadák“. Apple nikdy neprezradilo skutočné predaje. Skrýva ich do kategórie „príslušenstvo a nositeľná elektronika“. Žiaľ, kompetentní nenastavili úplne ideálnu cenu a takisto sme si ho nemohli na niektorých trhoch zakúpiť z oficiálnej distribúcie (napríklad na Slovensku).

Všetko by sa ale malo zmeniť už v dohľadnej dobe. Nový HomePod bude podľa informácii menší a hlavne lacnejší. Presnejšie dáta síce nepoznáme, no ak Apple sprístupní Siri v slovenskom jazyku (čo je dosť možné), mohol by sa dostať aj na náš trh. Dnešná správa hovorí, že to bude niekedy koncom roka 2020. Ak sa to skutočne naplní, budeme sa veľmi tešiť. A čo vy? Používate HomePod, alebo ste s k nemu ešte nedostali? Napíšte nám do komentára…

HomePod má extrémne malý podiel na trhu. Tvorí iba 5%. Prečo? - svetapple.sk
Menší a lacnejší HomePod sa blíži. Úspešný môže byť aj na Slovensku.
Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 13.4.1 a iPadOS 13.4.1. Opravuje chyby!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.