Spoločnosť Apple predstavila svoju platformu pre vlastné procesory Apple Sillicon ešte v roku 2020 a od tej doby sa posunula raketovým skokom smerom dopredu. Dnes poznáme čipy M1, M1 Pro a M1 Max. Ako sa však ukazuje, čoskoro ich obohatia ďalšie verzie. Minimálne nový iMac Pro dostane extrémne výkonný procesor až s dvanástimi jadrami.

S týmito informáciami prišiel známy leaker Dylan, ktorý sa v minulosti preslávil viacerými presnými správami. Ako sám uvádza na svojom Twitteri, Apple zrejme použije v iMacu Pro taký výkon, aký nemá ani najvyššia konfigurácia MacBooku Pro.

Čip M1 Max, ktorý s ľahkosťou dosahuje najlepšie výsledky vo väčšine testoch bude mať teda konkurenta z vlastných radov.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Nový iMac Pro dostane extrémne výkonný procesor

gaming iMacAko sme naznačili vyššie, procesor v iMacu Pro, ktorý možno dostane aj 32″ displej má disponovať až dvanástimi samostatnými jadrami. Apple má pri tomto počítači jednu veľkú výhodu a to tú, že nepotrebuje vlastný akumulátor.

Inžinieri sa teda nemusia sústrediť na výrazné šetrenie energie ale predovšetkým na čo možno najvyšší výkon a práve to môže posunúť hranice.

Prečítajte si tiež  Video: iMac určený pre hráčov? Pozrite sa na zaujímavý koncept

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa nového iMacu Pro dočkáme, no šepká sa, že by to mohlo byť u v priebehu niekoľkých mesiacov na prvej jarnej konferencii. Bolo by to teda presne rok od chvíle, čo sme spoznali iMac 24″ s procesorom M1 a úplne novým dizajnom.

Takáto postupnosť by dávala zmysel a hlavne by Apple mohlo menší 24″ počítač obohatiť výkonnejším čipom (aspoň M1 Pro). Dajte nám vedieť do komentára, či sa na tieto zariadenia tešíte.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.