Spoločnosť Apple musí zamestnávať tých najlepších z najlepších, aby vedela svojim zákazníkom poskytnúť kvalitné a spoľahlivé produkty. V poslednom období sa technologickému gigantovi z Cupertina darí najmä v oblasti čipov, kde dosiahol malú revolúciu vďaka ARM procesorom zo série „M“. Nemôžeme sa teda čudovať, že o ľudí, ktorí pracujú na týchto technológiách, prejavuje záujem aj konkurencia. Samsung najnovšie získal odborníka Kima Woo-pyeonga.

Tento človek pracoval v spoločnosti Apple ako špecialista na polovodiče. V súčasnosti však už presedlal do Samsungu, aby viedol vlastnú divíziu v novom centre, ktoré sa zaoberá dizajnom balení procesorov. Toto centrum je súčasťou aktivít spoločnosti Device Solution America (DSA) v Silicon Valley. Dizajn balenia procesorov sa vzťahuje na použité materiály v procese výroby čipu.

Prečítajte si tiež  Video: Takto Samsung pred piatimi rokmi trolloval Apple

Ako píše portál Business Korea, Samsung sa v súčasnosti zameriava na prepracované balenie, pomocou ktorého chce prekonať bližšie nešpecifikované fyzikálne obmedzenia.

Žiaľ, informácií, ktoré máme o samotnom Kimovi Woo-pyeongovi je relatívne málo. Čo však vieme je minimálne to, že pred nástupom do spoločnosti Apple v roku 2014 pracoval pre spoločnosti Texas Instruments a Qualcomm. V tomto odvetví má teda bohaté skúsenosti.

Konkurenti a partneri súčasne 

iPhone 13 Pro Max v čiernej farbe vedľa Samsungu Galaxy Note 20 Ultra na stole vedľa seba
Zdroj: Unsplash / Onur Binay

Keď hovoríme o spoločnostiach Apple a Samsung, musíme tiež spomenúť, že obe firmy majú medzi sebou veľmi bujarí vzťah. Aj keď sú na poli mobilných zariadení, počítačov a ďalšej elektroniky silnými konkurentmi, v skutočnosti sú na seba naviazané a veľmi úzko spolupracujú.

Keďže sa juhokórejský Samsung nezameriava len na predaj zariadení, ale aj na výrobu rôznych technológií, pre spoločnosti Apple je veľmi dobrým dodávateľom. Týka sa to najmä displejov. No a nakoľko je spoločnosť Apple jedným z najväčších výrobcov spotrebnej elektroniky na svete, asi vás neprekvapí, že Samsung o ňu prejavuje záujem ako o veľmi dobre platiaceho zákazníka.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

To, že si teda sem tam navzájom urobia pred médiami zle je v porovnaní s tým, ako si v skutočnosti pomáhajú zanedbateľné. Pokiaľ totiž ide o biznis, tieto firmy zarábajú jedna vďaka druhej miliardy dolárov mesačne!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -