O tom, že Apple pracuje na rozšírenej a virtuálnej realite už všetci vieme. Naznačuje to napríklad množstvo patentov či AR Kit priamo v iPhone. Dnes však prinášame veľmi dobrú správu. Prvý produkt, ktorý bude zastupovať túto technológiu príde už čoskoro. Na budúci rok sa dočkáme okuliarov od Apple.

Na budúci rok sa dočkáme okuliarov od Apple.

Včera sme vás informovali o správe od analytika Ming-Chi Kua. V tej sa hovorilo o novom iPade s 3D fotoaparátom, ktorý by mal byť predstavený začiatkom budúceho roka. Dnes vám prinášame ďalšie pikantné informácie od tohto človeka, ktorý sa skoro nikdy nemýli. Podľa jeho zdrojov, odhadov a informácii by malo Apple predstaviť už o niekoľko mesiacov prvé okuliare, ktoré nám sprostredkujú rozšírenú realitu. Do výroby by sa tieto okuliare mali dostať už koncom roka 2020. Kuo hovorí vo všeobecnosti o štvrtom štvrťroku.

Jablková spoločnosť má pritom pracovať s novými výrobcami tretích strán. Uviesť na trh úplne nový produkt predsa len nie je jednoduché. O produkciu a dodávku nových okuliarov pre AR sa má postarať spoločnosť Changying Precision.

Na budúci rok sa dočkáme okuliarov od Apple. Budú ponúkať rozšírenú realitu. - svetapple.sk

Apple týmto krokom bude smerovať do vôd, ktoré sám nepozná. Na druhú stranu ale ani my doteraz nevieme, čo všetko by mohli teoreticky tieto okuliare robiť. Budú tu na hry? Na vzdelávanie? Ťažko povedať. Ako už ale poznáme Apple, určite neprídu len s jedným účelom a využitím.

- Reklama -

Priebeh ich predaja bude podobný ako pri tohtoročnom Macu Pro. Podľa všetkého by mohli byť predstavené ešte v prvej polovici roka 2020. Do predaja sa ale tak skoro nedostanú. Na túto chvíľu si budeme musieť počkať ešte niekoľko dlhých mesiacov. Apple bude okrem prípravy výroby dolaďovať rôzne veci a sledovať reakcie zákazníkov. Nie každého musí takýto produkt nadchnúť. V jablkovej spoločnosti to dobre vedia. Aj to je dôvod, prečo predstavujú niečo, čo môže byť teoreticky neisté s dosť veľkým predstihom pred samotným predajom.

Na budúci rok sa dočkáme okuliarov od Apple. Budú ponúkať rozšírenú realitu. - svetapple.sk
Na budúci rok sa dočkáme okuliarov od Apple. Budú ponúkať rozšírenú realitu. – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here