Wayne Ma z portálu The Information (prostredníctvom Macrumors) dnes zverejnil rozsiahlu správu, v ktorej podrobne opísal viaceré technické problémy, ktorým spoločnosť Apple čelila počas vývoja svojej náhlavnej súpravy pre rozšírenú / virtuálnu realitu. Tá by mala byť napokon predstavená až niekedy v roku 2023, pričom oneskorené uvedenie na trh spôsobil práve komplikovanejší vývoj.

V správe sa napríklad uvádza, že tím spoločnosti Apple, pracujúci na náhlavnej súprave, ktorý viedol bývalý výkonný riaditeľ spoločnosti Dolby Mike Rockwell, musel pravidelne riešiť otázku, ako získať pomoc od iných oddelení spoločnosti.

Dôvodom bolo to, že od polovice roka 2017 tím pracoval v kancelárskych budovách v kalifornskom Sunnyvale, ktoré boli vzdialené niekoľko kilometrov od sídla spoločnosti Apple. Aj vďaka tomu sa podarilo projekt udržať v tajnosti niekoľko dlhých rokov. Inžinieri však mali problémy s „podporou“.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

Začiatkom roka 2018 napríklad jeden z členov tímu požiadal skupinu hardvérových inžinierov spoločnosti Apple, aby do firmvéru pridali funkciu, ktorá by zvýšila rýchlosť, akou kamery náhlavnej súpravy dokážu zachytávať obrázky a premietať ich na displej.

Člen tímu chcel túto funkciu zahrnúť do prototypu náhlavnej súpravy známej ako T100. Bolo mu však povedané, že to nie je priorita a musí počkať. Nikto totiž presne nevedel, na akom projekte tento zamestnanec pracuje.

AR/VR Headset mohol mať vymeniteľné batérie. Vydržal by poriadne dlho na jedno nabitie 

Apple HeadsetV správe sa dodáva, že tím zvažoval vymeniteľné batérie pre náhlavnú súpravu, ktoré by používateľom umožnili nosiť ju až osem hodín denne. Tento nápad bol však nakoniec zamietnutý kvôli zložitosti, pričom Apple sa bude s vysokou pravdepodobnosťou spoliehať na vstavaný akumulátor.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

V úplnej správe sa uvádzajú mnohé ďalšie výzvy a stojí za prečítanie pre tých, ktorí sa zaujímajú o vývoj náhlavných súprav.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.