iPad Pro bol predstavený približne pred rokom. Očakáva sa, že ho firma nahradí ešte počas októbra novšou generáciou zariadenia. Dnešné správy však naznačujú, že to tak vôbec nemusí byť. Podľa nich iPad Pro s 3D fotoaparátom príde možno až v roku 2020.

iPad Pro s 3D fotoaparátom príde možno až v roku 2020.

Takáto informácia sa nám síce zdá ako veľmi nepravdepodobná, stojí však za ňou osoba s menom Ming-Chi Kuo. Tí, ktorí z vás už o ňom niečo počuli určite vedia, že sa nezvykne mýliť. Ak teda Kuo povie, že nový iPad Pro s 3D fotoaparátom príde až začiatkom roka 2020, tak je skoro isté, že sa tak aj stane. Čo sa týka takýchto vecí, analytik je vždy veľmi presný. Navyše práve Ming-Chi Kuo sa po prvý krát zmienil o novom iPade, ktorý by mal mať aj “3D fotoaparát”. To je dosť konkrétna infomácia vzhľadom na to, že ide o úplne novú technológiu, s ktorou sme sa od Applu ešte nestretli.

- Reklama -

O 3D fotoaparáte sa hovorí v spojitosti s úplne iným zariadením. iPhone pripravovanom na budúci rok. Tento produkt by nás mal posunúť úplne inde na poli snímania 3D objektov. Apple ho zakomponuje do zadnej kamery. Pôjde o podobný systém, ako nachádzame v dnešnej dobe vpredu, vo výreze pre Face ID. Rozdiel je však v tom, že funguje na trochu inom princípe. Technológia Time of Flight sa zameriava na čas.

Do priestoru vyšle signál (LED signál alebo laser) a ráta čas, ktorý prejde, kým sa tento signál odrazí. Tým vzniká 3D mapa nie len objektu ale povedzme aj celej miestnosti. Možno vám to príde ako šialená počítačová veda, ale môže ísť o veľmi užotočnú vec v spojení s AR či rôznymi aplikáciami. Presne preto sa na ňu tešíme v novom iPade Pro a rovnako tak aj v pripravovanom iPhone 12. Ako sa však ukazuje, nebude to teraz v októbri ale až niekedy začiatkom roka 2020. Malo by ísť o konferenciu, na ktorej uvidíme ešte jedno kľúčové zariadenie.

iPhone 12 príde o výrez v displeji. Mohol by pripomínať súčasný iPad Pro! - svetapple.sk

Nový iPad Pro s 3D fotoaparátom príde po boku iPhonu SE2.

Kuo nás však nesklamal. Tento mesiac sa má skutočne konať Keynote. Na tej by sme ale podľa všetkého mali vidieť najmä nový MacBook Pro so 16″ Retina XDR displejom. O iPade Pro sa v tomto prípade nezmienil. Práve o tomto tablete sa ale v poslednej dobe dosť hovorí v spojitosti so zadnými fotoaparátmi.

Tie by mali byť 3 rovnako tak ako na iPhone 11 Pro. O 3D snímaní objektov sme ale ešte nepočuli. Možné sú teda dva scenáre. Tým prvým je, že vylepšený iPad Pro s tromi šošovkami na zadnej strane Apple predstaví ešte tento rok avšak jeho špeciálna verzia príde až v roku 2020 po boku iPhonu SE2. Alebo tento rok jednoducho nové iPady neuvidíme a na miesto toho sa bude naša pozornosť upierať predovšetkým na MacBook Pro 16″, novú Apple TV či tretiu generáciu slúchadiel Apple AirPods. Na toto všetko si budeme musieť ešte počkať.

Každopádne ak Apple predstaví 3D fotoaparát v iPade Pro (pokojne aj na budúci rok), bude to veľký skok smerom dopredu. Pôjde o technológiu, ktorá bude revolučná a ktorú pravdepodobne nebude mať žiaden iný konkurenčný výrobca…

iPad Pro s 3D fotoaparátom príde možno až v roku 2020. - svetapple.sk
iPad Pro s 3D fotoaparátom príde možno až v roku 2020. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.