Apple pred pár dňami podniklo pracovné rokovania v Ázii, kde sa predstavitelia firmy stretli s lokálnymi automobilkami v iniciatíve projektu Apple Car. Podľa informácií je v hre možnosť, že práve Toyota by sa mohla stať jedným z hlavných dodávateľov. Masovej produkcie Apple Car by sme sa mohli dočkať už v roku 2024.

Prečítajte si tiež  Podľa známej analytičky bude Apple Car naozaj autom a nie službou či softvérom

Okrem Toyoty sa Apple aktívne zapája do diskusíí aj s juhokórejskými firmami ako LG Electronics alebo SK Group, ktoré by mohli taktiež zohrať kľúčovú rolu v produkcii jablkového auta.

Projekt Apple Car nie je vo svete technológií žiadnou novou správou, nakoľko kroky k jeho realizácii začalo Apple podnikať už v roku 2014. Pôvodne sa malo jednať o autonómne vozidlo, no kvôli zmenám v manažmente by sme sa predsa mali (skôr či neskôr) dočkať masovo vyrábaného vozidla pre zákazníkov.

Okrem rokovaní s poprednými hráčmi na poli automobilového priemyslu sa Apple snaží aj o vývoj nového dizajnu batérií, ktoré majú Apple Car poháňať. Okrem radikálneho zníženia výrobnej ceny batérií je pre giganta z Cupertina hlavným cieľom maximálny dojazd automobilu.

Poprední analytici odhadujú, že ak by sa to Applu predsa len podarilo, dočkali by sme sa najväčšej revolúcie od čias prvého iPhonu. Čo si myslíte o tomto projekte vy? Podarí sa Applu s vlastným automobilom preraziť v elektromobilite aj napriek veľkej konkurencii? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJDigiTimes
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.