1 miliarda iPhonov

Apple je známe tým, že pre svoje zariadenia ponúka dlhoročnú podporu najnovších aktualizácií operačných systémov. Aj vďaka trvácnosti týchto produktov dokázala firma dosiahnuť ďalšie rekordy. Počas oznamovania finančných výsledkov prezradil Tim Cook (CEO Apple), že v súčasnosti evidujú 1 miliardu aktívnych iPhonov po celom svete.

S podobným tvrdením prišiel známy analytik Neil Cybart ešte v októbri 2020 a tak bola otázka času, kedy ho potvrdí aj Apple. Štatisticky vychádza, že v súčasnosti má cca každý 8 človek na zemi smartfón s nahryznuzým jablkom v logu.

Ako iste viete, Apple nie je iba o iPhone a tak sa Tim Cook vyjadril aj ku zvyšným produktom. Tých je vo svete aktívnych približne 650 miliónov kusov (Apple Watch, iPad, Mac, Apple TV a podobne), čo dáva celkový počet aktívnych zariadení na úrovni 1,65 miliardy kusov.

Len tak pre predstavu, toto číslo sa medziročne zvýšilo, nakoľko ku koncu roka 2019 bolo uvádzaných cca 1,5 milirady zariadení. Predpokladá sa, že v nasledujúcich 12 mesiacoch bude Apple napredovať ešte rýchlejšie, než doposiaľ. Nechajme sa prekvapiť.

Sledujte nás aj naďalej a do komentára nám napíšte, aké produkty vlastníte vy

Prečítajte si tiež  Apple Watch odhalili žene smrteľne nebezpečný nádor. Hodinky jej tým zachránili život
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.