Spoločnosť Apple neustále pracuje na tom, aby bola bezpečnosť jej zákazníkov čo možno na najväčšej úrovni. Aj to je dôvod, prečo do poslednej aktualizácie s označením iOS 15.2 zapracovala nový nástroj určený na ochranu osobných údajov.

Pokiaľ zháňate darček na poslednú chvíľu, vyskúšajte Innocent Store. So zľavovým kódom SVETAPPLE10 získate 10 % zľavu na celý nákup. 

Ten rozširuje rôzne funkcie, ktoré boli pred pár mesiacmi zavedené do praxe a zameriava sa predovšetkým na to, ako vás sledujú konkrétne aplikácie alebo internetové stránky. V tomto článku vám ukážeme postup, vďaka ktorému si všetko budete môcť overiť aj sami.

Technologický gigant svoju novú funkciu popisuje takto: 

„V systémoch iOS 15.2 a iPadOS 15.2 môžete zapnúť funkciu Správa o ochrane osobných údajov aplikácií a zobraziť podrobnosti o tom, ako často aplikácie pristupujú k vašim údajom, napríklad k vašej polohe, fotoaparátu, mikrofónu a ďalším.“

Prečítajte si tiež  Vyskúšali sme 5 darčekov pre Apple fanúšika za rozumnú cenu + prinášame aj zľavový kód

„Môžete si tiež zobraziť informácie o sieťovej aktivite každej aplikácie a sieťovej aktivite webovej lokality, ako aj o webových doménach, ktoré vaše aplikácie kontaktujú najčastejšie. Spolu s tagmi vám táto funkcia pomôže získať ucelenejší obraz o tom, ako aplikácie, ktoré používate narábajú s vašimi údajmi.“

Návod: Ako zobraziť správu o ochrane osobných údajov na vašom iPhone?

  • Otvorte si aplikáciu Nastavenia.
  • Prejdite nižšie a vyberte tlačidlo Súkromie.
  • Z ponuky nižšie kliknite na možnosť Hlásenie o ochrane súkromia v apkách.
  • Potvrďte možnosť Zapnúť hlásenie o ochrane súkromia v apkách.
  • Počkajte, kým sa vám načítajú jednotlivé informácie.
  • Hotovo

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.