Hlasová asistentka Siri je tu už od roku 2011. Za ten čas prešla obrovským vývojom. Stále ale nie je dokonalá. Naučte Siri aby správne vyslovovala vaše meno a tiež mená z kontaktov.

Nesprávne vyslovovanie jej nemajte za zlé

Siri je program. Môžete ho nájsť vo vašom iPhone alebo MacBooku. Koniec koncov, to čo na vás hovorí nie je človek ale stále iba stroj. Je to v podstate hovoriaci počítač. Neriadi sa úplne tak tým ako vyslovujete jednotlivé mená. Riadi sa skôr tým ako ich prečíta a potom na základe algoritmov, ktoré sú v nej zabudované vysloví. Nemusí to byť správne.

- Reklama -

V každej krajine je trochu iný prízvuk a špeciálne na pri slovenčine a angličtine je tento rozdiel naozaj obrovský. Veď si len potichu v mysli povedzte meno Michael v našom jazyku a potom v tom celosvetovom. Je to úplne iné. Siri tento rozdiel nepozná. Nedokáže ho ešte spoznať. Presne preto ju to musí používateľ správne naučiť.

No a hoci je Siri v angličtine a na Slovensku dosť zriedkavo používaná, nájdu sa aj takí, ktorí možno funkciu správneho vyslovovania svojho mena a tiež mien z kontaktov ocenia. Rozhodli sme sa teda, že pre vás pripravíme jednoduchý návod, v ktorom vám ukážeme ako na to.

Návod: Naučte Siri aby správne vyslovovala vaše meno a tiež mená z kontaktov.

Tento návod je veľmi jednoduchý a nebudete na to potrebovať nič iné ako hlasovú asistentku Siri aktivovanú na vašom iOS zariadení. Tak isto to funguje aj na počítači Mac avšak na hodinkách Apple Watch už nie. Ak ale Siri naučíte správne hovoriť na jednom zariadení, mala by to automaticky vedieť na všetkých, nakoľko je s nimi prepojená.

  • Spustite Siri a použite výraz “Learn to pronounce (vaše meno)”
  • Na displeji sa vám objavia možnosti, po prehratí stopy môžete vybrať tú, ktorá sa vám pozdáva najviac.
  • Pokračujte priezviskom. Siri opäť vyberie zvukové stopy a opäť vám dá možnosť prehrať ich. Po vybratí tej správnej máte nastavenie dokončené. (ak sa vám nepozdáva ani jedna, jednoducho poviete meno ešte raz)
Návod: Naučte Siri aby správne vyslovovala vaše meno a tiež mená z kontaktov.
Návod: Naučte Siri aby správne vyslovovala vaše meno a tiež mená z kontaktov.

Nie je to teda žiadna veda a celé nastavovanie zaberie možno minútku. Ak vám ale vadí ako vás oslovuje Siri, pretože je to nesprávne, tento spôsob by mal tento problém eliminovať. Dúfajme, že Apple pracuje už aj na Slovenskej verzii systému.

zdroj: 9to5mac

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here