Súdny proces medzi spoločnosťami Apple a Epic Games netreba predstavovať azda žiadnemu fanúšikovi technológií. Firmy sa majú v zuboch už nejaký ten rok a hoci sa mohlo zdať, že je spor na konci, opak je pravdou. Súdne jednanie medzi dvojicou technologických gigantov dnes pokračovalo po odvolaní. Právnici oboch firiem sa budú snažiť o zvrátenie pôvodného rozhodnutia z minulého roka.

Prečítajte si tiež  CEO Epic Games kritizuje Apple. Nepáči sa mu, že App Store v Európe zdražuje. Jeho firma v ňom, ale nefiguruje

Sága Epic Games proti Apple sa začala ešte v roku 2020, keď prvá menovaná firma spustila priame nákupy v hre Fortnite pre svojich fanúšikov. Týmto krokom malo Epic Games obísť pravidlá App Store, čo sa nepáčilo jablkovej firme. Spoločnosť Apple reagovala stiahnutím hry z digitálneho obchodu a Epic Games následne vyrukovalo s protimonopolnou žalobou na pravidlá App Store.

Cieľom spoločnosti Epic Games bolo dosiahnuť, aby súd povolil obchody s aplikáciami tretích strán a alternatívne spôsoby platenia v rámci systému iOS. Spoločnosť Epic Games súdny spor z veľkej časti prehrala, čo ju viedlo k podaniu odvolania. Apple protimonopolnú žalobu vyhralo, no bolo jej nariadené, aby umožnila vývojárom pridávať v aplikáciách odkazy na externé webové stránky, na ktorých by sa mohli prijímať platby.

Spoločnosť Apple nechce zmeniť svoje pravidlá App Store a taktiež sa odvolala, čo viedlo k dnešnej súdnej bitke. Epic Games bude argumentovať, že súd sa vo svojom pôvodnom rozhodnutí dopustil viacerých právnych chýb a opäť bude presadzovať umožnenie alternatívnych platieb.

Spoločnosť Apple tvrdí, že keďže sa nezistilo, že by sa dopúšťala protisúťažného správania, pravidlá App Store nie sú nekalé. Bolo by veľmi odvážne tvrdiť, že sa súdny spor tentokrát uzavrie v pomerne krátkom čase. S najväčšou pravdepodobnosťou majú pred sebou firmy ďalší maratón, ktorý sa potiahne minimálne pár mesiacov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -