Spoločnosť Apple je dlhodobo v konflikte s vývojármi zo spoločnosti Epic Games, ktorým sa nepáči systém fungovania App Store. Už pred viac ako dvoma rokmi Apple vyhodilo Fortnite a rovnako aj Epic Games ako vývojára zo svojho internetového obchodu, nakoľko nedokázal splniť obchodné podmienky, ktoré mu zakázali používanie alternatívnych spôsobov platieb.

Netreba sa preto čudovať, že CEO Epic Games Tim Sweeney má na spoločnosť Apple ťažké srdce. Hoci firma pod jeho vedením už v App Store nefiguruje, stále sa vyjadruje ku tomu, ako toto miesto funguje.

Možno, že ste postrehli, že spoločnosť Apple začne po celej Európe vrátane Slovenska zdražovať svoj App Store. Ide o negatívnu správu, ktorá súvisí s aktuálnou infláciou a rovnako aj oslabením eura voči doláru.

Aby si Apple zachovalo stabilnú ekonomickú situáciu, muselo jednoducho zakročiť. No a to sa nepáči Sweeneyovi.

Apple vraj stavia niektorých vývojárov do zlej situácie 

Apple logo new york apple store
Zdroj: INC

Ako sám uviedol, podľa jeho názoru nie je celkom fér, že spoločnosť Apple diktuje všetkým vývojárom, koľko majú stáť ich aplikácie. Zo dňa na deň jednoducho zdražie a pokiaľ sa to niekomu nepáči, môže odísť.

No a hoci to môže vyzerať tak, že vývojári budú zo zdražovania iba profitovať, pretože ich aplikácie budú na predaj prirodzene za vyššiu sumu peňazí, nie je to celkom pravda.

Treba si totiž uvedomiť, že zákazníkov môže viac odrážať vyššia cena softvéru, kvôli čomu ho odmietnu a neurobia žiaden nákup. Tým sa skomplikuje vývoj a taktiež jeho následná distribúcia.

Aplikácie sa zrazu môžu predávať lacnejšie než predtým 

App Store Awards
Zdroj: Apple

Ak sa vývojári dostanú do takejto situácie, svoje softvérové produkty budú musieť zlacnieť, kvôli čomu sa však v rámci stanovenej cenovej politiky môžu ponúkať ešte lacnejšie než predtým.

Inými slovami, na trhu vzniká zaujímavý jav, ktorý nemusí byť výhodný ani pre nakupujúcich a rovnako ani pre predávajúcich. Ako je to, ale naozaj uvidíme až po čase.

Slová Tia Sweeneya sú totiž hlboko ovplyvnené konfliktom, ktorý mala firma pod jeho vedením s technologickým gigantom z Cupertina. A povedzme si na rovinu, že presne z tohto dôvodu strácajú na akejsi objektivite.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Elago predáva originálne púzdro pre AirPods, ktoré vychádza z vozidla Mini Cooper.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -