V novom roku by si pre nás malo Apple prichystať celkom slušnú nádielku nových produktov. Okrem klasického príchodu novej generácie iPhonov alebo nových počítačov Mac sa však dočkáme aj vytúženej aktualizácie slúchadiel AirPods Pro. Čo by mala priniesť nová generácia prémiových slúchadiel?

Prečítajte si tiež  Toto sú produkty od Apple, na ktoré sa môžeme s istotou tešiť v roku 2022

Podľa renomovaného analytika Ming-Chi Kua bude druhá generácia slúchadiel AirPods Pro obsahovať vylepšenú podporu bezstratového zvuku Losless Audio a nabíjacie puzdro, ktoré môže vydávať zvuk na účely sledovania polohy.

Druhá generácia v podaní veľkých zmien

Cieľom jablkovej spoločnosti bude zaujať majiteľov pôvodného high-end modelu, ako aj prilákať nových záujemcov, ktorý hľadajú širší balík funkcií akým disponujú klasické AirPody tretej generácie. V prípade odhadov sa najčastejšie hovorí o zakomponovaní AirPods do siete Find My a to integrovaním sledovania polohy a pridaním reproduktoru na sledovanie polohy.

Táto vychytávka by mala fungovať na princípe komunikácie hodiniek Apple Watch a iPhonu, kedy si jednoducho „prezvoníte“ zariadenie aby ste bližšie identifikovali polohu. Je však otázne, či bude reproduktor na sledovanie polohy pridaný aj do slúchadiel, pretože povedzme si pravdu…ak vlastníte AirPody určite sa stalo aj vám, že vám slúchadlo vypadlo a následne ste ho v rýchlosti nevedeli nájsť.

AirPods Pro 2 case

Všetky súčasné Apple slúchadlá vrátane spomínanej tretej generácie AirPods, AirPods Pro a AirPods Max nepodporujú bezstratový zvuk. Je to preto, že slúchadlá AirPods prehrávajú zvuk cez Bluetooth, čo ich obmedzuje na formát AAC. Je však možné, že na obídenie Bluetooth a umožnenie počúvania bez „straty zvuku“ bude potrebné streamovať súbory vyššej kvality s kódom Apple Lossless priamo do slúchadiel AirPods.

Slúchadlá neobídu na prázdno ani čo sa týka dizajnu. Na stole je stále možnosť vizuálu bez spodných stopiek, čo by slúchadlá eše o niečo zmenšilo. Nový dizajn by malo dostať aj puzdro, ktoré by vzhľadom na veľkosť slúchadiel malo byť opäť menšie.

Prečítajte si tiež  Prečo AirPods Pro tak výrazne zdraželi? Dôvod je úplne jednoduchý, ale zrejme by vás nenapadol

AirPods Pro druhej generácie dorazia v treťom až štvrtom štvrťroku 2022. S najväčšou pravdepodobnosťou sa ich debutu dočkáme popri nových iPhonov alebo iPadov, ktoré nám Apple naservíruje ako už býva zvykom na jeseň. Čo si o odhadoch týkajúcich sa nových AirPods Pro 2 myslíte vy? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -