Česká automobilka už 11. novembra odhalí auto, ktoré patrí v našich končinách medzi najpopulárnejšie vôbec. Len včera únik ukázal fotografie z interiéru ale aj exteriéru. Nová Škoda Octavia prinesie podporu bezdrôtového CarPlay. Bude to teda moderné auto vybavené modernými technológiami.

4Nová Škoda Octavia prinesie podporu bezdrôtového CarPlay.

Nová Škoda Octavia prinesie podporu bezdrôtového CarPlay. Pozrite sa ako vyzerá jej infotainment.

Auto, ktoré na našich cestách stretávame vo všetkých svojich generáciách asi najčastejšie bude onedlho opäť vynovené. Apple CarPlay ponúka už aj súčasná, 3. generácia Škody Octavia. Problém je ale v tom, že tento systém funguje len klasickým spôsobom a teda cez kábel. Ak by ste ho chceli využívať bez neho, jednoducho máte smolu. Dôvod, prečo ho sem automobilka nezakomponovala nájdete aj na tejto stránke. Späť však k téme. Na uniknutých záberoch môžete vidieť aký prepracovaný interiér bude mať nová, v poradí už 4. generácia.

Pred vodičom na miesto budíkov pracuje veľký virtuálny kokpit a v strede je zase situovaný centrálny displej. Jeho uhlopriečka sa bude líšiť v závislosti od stupňa výbavy prípadne príplatkovej výbavy. Ak ste ale technologický nadšenec, určite by vám vo vozidle nemala chýbať tá verzia, ktorú vidíme na fotkách. Nová Octavia prinesie ešte jednu veľmi zaujímavú technológiu. To je v tomto prípade bezdrôtový CarPlay. Ak sa pýtate ako to vieme, odpoveď je úplne jednoduchá. Škoda Octavia zdieľala platformu s VW Golfom, ktorý bol predstavený len prednedávnom.

Ako uvádza samotný VW, toto vozidlo je vybavené aj technológiou Wireless App-Connect, čo znamená, že podporuje CarPlay bez nutnosti „káblovania“. No a keď má bezdrôtový CarPlay nový Golf, bude ho mať aj jeho koncernová sestra z Mladej Boleslavy. Na uniknutých fotografiiách, ktoré sa vám zobrazia na ďalších stránkach môžete vidieť vozidlo v plnej svojej kráse či už zvnútra alebo zvonku. Čo poviete na novú generáciu? Vieme, že ešte nie je predstavená ale pozdáva sa vám aspoň alebo nie? Svoje odpovede nám napíšte do komentára.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.