Inteligentné doplnky v podobe smart náramkov a hodiniek máme na trhu už niekoľko rokov. Za ten čas sa spoločnosti Apple podarilo obsadiť podstatne väčšinovú časť trhu, ktorú jej zabezpečujú hodinky Apple Watch. Podľa niekoľkých zistení by sa gigant z Cupertina mohol pustiť aj do vývoja inteligentných prsteňov.

Prečítajte si tiež  Apple Watch sú extrémne populárne. Takto sa im darí v porovnaní s konkurenciou

Na trhu momentálne figuruje hneď niekoľko smart prsteňov ako napríklad Oura Ring alebo Wave for Work. Jedná sa však o produkty s rôznym zameraním, spomedzi ktorých by si Apple mohol vybrať hlavne sledovanie aktivity a telesných funkcií. Išlo by o akési „okresané“ senzory nachádzajúce sa v Apple Watch, ktoré by boli následne implementované do prsteňa.

Nedávno odhalený patent ukazuje, ako podrobne Apple uvažuje o inteligentných prsteňoch. V pravom slova zmysle sa ale skôr jedná o „náprstnú násadku“ ako o prsteň. Jablková spoločnosť sa však podľa všetkého zameriava hlavne na prijímanie vstupných údajov prostredníctvom tohoto zariadenia a ich odosielanie do ďalších zariadení.

Apple Ring
Zdroj: PatentlyApple

V súvislosti s konkurenciou sa Apple domnieva, že prstene (alebo ak chcete náprstné násady) vybavené tlačidlami nie sú efektívne a používateľovi sa pomocou nich nedostáva plnohodnotnej podpory. Spoločnosť Apple preto navrhuje zariadenie, ktoré obsahuje spôsoby na detekciu a reakciu na viaceré gestá aj na viaceré prsty.

Inými slovami, po nasadení prsteňa budú k dispozícii ovládacie prvky, ktoré reagujú na niektoré vstupy z vašich ostatných prstov. Podľa ďalších patentov firmy je taktiež na stole ovládanie ďalších zariadení a pridanie nových funkcií, k čomu by mali poslúžiť práve tieto gestá.

Apple Ring
Zdroj: PatentlyApple

Tento nový patent je len posledným z dlhého zoznamu, ktorý siaha až k prvému patentu na inteligentný prsteň z roku 2015. Je teda možné, že Apple sa v najbližších rokoch predsa pokúsi o vstup do týchto vôd, aj keď oficiálne nie je samozrejme potvrdené nič. Čo hovoríte na toto zariadenie vy? Uvítali by ste príchod inteligentného Apple prsteňa? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -