Hodinky Apple Watch sú stále dominantným nositeľným zariadením na celosvetovom trhu s inteligentnými hodinkami, pričom si udržiavajú veľký náskok pred konkurenciou. Svedčí o tom aj nedávny prieskum agentúry CounterPoint Research, ktorá sa pozrela na vývoj predaja smart hodiniek a náramkov počas minulého roka.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 3 sa konečne rozlúčia s predajom. Apple pripravuje 3 nové modely hodiniek

Spoločnosť Apple si už niekoľko rokov užíva svoje postavenie na vrchole trhu s inteligentnými hodinkami a v roku 2021 si toto vedúce postavenie opäť udržala. Podľa analýzy je Apple stále dominantným hráčom na trhu s najväčším počtom dodávok spomedzi všetkých producentov inteligentných hodiniek.

V roku 2021 si jablková spoločnosť udržala svoju vedúcu pozíciu v zozname deviatich najväčších značiek. Firme Apple patrí 30,1-percentný podiel, ktorý je ďaleko pred konkurentmi, pričom najbližším súperom je Samsung s 10,2 %, za ktorým nasleduje Huawei so 7,7 %.

CounterPoint smart watch
Zdroj: CounterPoint

Tento podiel je však menším znížením oproti výsledkom z roku 2020, kedy Apple disponovalo až 32,9 % podielom na trhu. Predpokladá sa, že hoci globálny trh s inteligentnými hodinkami v rokoch 2020 až 2021 vzrástol o 24 %, intenzívnejšia konkurencia viedla k tomu, že Apple klesol o necelé 3 %.

Napriek miernej strate trhového podielu priemerná predajná cena hodiniek Apple Watch medziročne vzrástla o 3 % bez vydania aktualizácie Apple Watch SE v roku 2021. Kvôli tomuto nárastu sa v roku 2021 spoločnosť Apple podieľala na polovici celkových tržieb na trhu.

Prečítajte si tiež  Koncept: Takto by mohli vyzerať Apple Watch Series 8 s hranatým telom

Už na jeseň by sme sa mali dočkať nových hodiniek Apple Watch Series 8, ktoré podľa všetkého prinesú dlho očakávanú zmenu dizajnu. Minulý rok sa odhady v rámci siedmej generácie nepotvrdili, pričom analytici odhadujú rok 2022 na konečné zlomové obdobie a posunutie sa k novému vizuálu hodiniek.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here