Macrumors nám len nedávno oznámil, že úplne nové sledovacie zariadenie Tile od Applu bude čoskoro predstavené. Dnes sa dozvedáme nové podrobnosti o produkte, vďaka ktorému už nič nestratíme.

Nové sledovacie zariadenie Tile od Applu

Nakoľko sa o ňom príliš veľa nepísalo, pravdepodobne ani neviete o čo sa vlastne jedná. V jednoduchosti. Malo by ísť o maličké zariadenie okrúhleho tvaru, ktoré budete môcť umiestniť k rôznym zariadeniam, kľúčom či iným predmetom, ktoré často prenášate a hľadáte. Ak sa náhodou dostanete do situácie, že tieto veci neviete nájsť, otvoríte svoj telefón a vďaka produktu, ktorý je zatiaľ známy pod názvom “Tile” ich rýchlo vyhľadáte.

Dnes nám o tomto produkte povedal viacej renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, ktorý patrí medzi najdôveryhodnejšie zdroje, čo sa spoločnosti Apple týka. Ten vo svojej správe uviedol, že tento produkt bude na svoje fungovanie využívať ultrašičokopásmovú technológiu, ktorá je známa pod pojmom UWB. Jedná sa o špeciálnu bezdrôtovú technológiu s krátkym dosahom a nízkou spotrebou energie. Okrem iného dokáže táto technológia zaistiť aj predstatne presnejšie určenie polohy ako Bluetooth LE a Wi-Fi.

Nové sledovacie zariadenie Tile od Applu bude ultra-presné. Pomôže špeciálna technológia... - svetapple.sk

To v konečnom dôsledku znamená, že produkt od Apple bude presnejší ako konkurenčné zariadenia, ktoré sa vo väčšine prípadoch spoliehajú práve na technológiu Bluetooth LE. Tento rozdiel by mal byť až 100 násobný! To je veru niečo, čo sa pri produkte, ktorý má určovať polohu mimoriadne hodí.

Je tu ale jeden problém, ktorý vytvára otázky…

Hoci to celé znie veľmi dobré, predstavenie tohto prívesku so sebou prináša aj niekoľko otázok. V prvom rade je to samotná technológia UWB. Ak by ju Apple zakomponovalo a bola by jedinou sledovacou technológiou (čo by vzhľadom na cenu mala byť), Tile bude mať problém s kompatibilitou na starších iPhonoch. Špekuluje sa tu teda nad tým, či Apple nepredstaví dve zariadenia. Jedno s UWB a druhé s Bluetooth LE, pre staršie zariadenia.

Druhou možnosťou je potom integrácia oboch technológii to jedného prívesku. Takéto riešenie by ale bolo o čosi drahšie a samozrejme by to ovplyvnilo aj cenu zariadenia. Tá by sa len tak mimochodom mala pohybovať na úrovni medzi 10-20 dolármi. Reálne si však myslíme, že bude skôr na hornej hranici tohto odhadu. Čo si o prívesku myslíte vy?

Nové sledovacie zariadenie Tile od Applu bude ultra-presné. Pomôže špeciálna technológia... - svetapple.sk
Nové sledovacie zariadenie Tile od Applu bude ultra-presné. Pomôže špeciálna technológia… – svetapple.sk
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here