Jablková spoločnosť je vo výrobe elektroniky absolútna špička. Mnohé produkty už len modernizuje. Tento rok ale príde výnimka. Ukazuje to nový únik. Apple chystá úplne nové produkty, vieme vďaka ikonke v iOS 13.

Únik vďaka iOS 13, Apple chystá nové produkty

Od predstavenia nového iOS 13 neubehlo ešte ani 24 hodín a ako sa ukazuje, už v tejto chvíli ho majú vývojári “prelúskaný” skrz naskrz. Ako to už býva zvykom, všetko sa jednoducho utajiť nedá. Presne preto prišiel prvý únik, ktorý súvisí práve so včera predstaveným operačným systémom. Šikovní vývojári našli v zdrojovom kóde systému produkt, ktorý je označený ako “Tag1,1”.

- Reklama -

Čo by mal ale predstavovať nateraz nikto netuší. Žiaden produkt jablkovej spoločnosti takto v zdrojovom kóde označený nebýva. Aj to je dôvod prečo viac ako predpokladáme, že sa jedná o prototyp zariadenia, ktorý sa čoskoro pridá do flotily mobilnej či počítačovej elektroniky.

Apple chystá nové produkty - svetapple.sk
Nová aplikácia “Find my” by mohla s týmto únikom určitým spôsobom súvisieť. – svetapple.sk

Spárovanie cez sieť a originálna ikonka

Vývojári si samozrejme nevšimli len to, že medzi produktmi, s ktorými iOS 13 nejakým spôsobom bude komunikovať je zariadenie s podivným názvom. Všimli si aj to, ako má toto zariadenie s iPhonom komunikovať. Malo by ísť o spárovanie v tesnej blízkosti tak ako to dokážu napríklad slúchadlá AirPods či reproduktor HomePod.

Navyše už poznáme aj predbežný dizajn produktu, respektíve asi skôr jeho prototypu. V iOS 13 sa nachádza priamo jeho okrúhla kolónka s modrým rámčekom a logom Apple uprostred. Veľa nám to síce nepovie ale produkt nám to možno trochu priblíži.

Apple chystá nové produkty - svetapple.sk
Apple chystá nové produkty – svetapple.sk

Predpokladá sa ale, že nepôjde o niečo, čo bude treba neustále párovať. Zrejme pôjde o niečo, čo takýmto spôsobom iba aktivujeme a párovať budeme len vtedy keď to budeme chcieť nastaviť alebo napríklad vypnúť. Hovorí sa o akýchsi GPS známkach (napríklad na kľúč), ktoré by mohli určitým spôsobom súvisieť s novom aplikáciou “Nájsť” – mohli by sa lepiť alebo pripínať na predmety ako napríklad kľúče, ktoré často “strácame” . My si to ale celkom nemyslíme a ak Apple chystá nové produkty bude to niečo väčšie (nie taká maličkosť).

Žeby nový router?

Táto teória môže byť pomerne reálna. Prečo si to myslíme? Dôvod je úplne jednoduchý a čo sa týka spoločnosti Apple, dovolím si tvrdiť, že aj logický. V poslednej dobe sa nehovorí o ničom inom ako o bezpečnosti. Nie len tej súkromnej ale najmä tej internetovej, s ktorou sa stretávame každý deň v online svete. Vzhľadom na to, že práve Apple je priekopníkom v tejto sekcií podnikania a jeho počítače či smartfóny patria medzi to najbezpečnejšie, čo si môžete zakúpiť sieťový router by nebol až taký nezmysel.

V poslednej dobe sa navyše v Cupertine dosť značne zameriavali najmä na routery. Tie dokážu bezpečnejšie pracovať pomocou Firewall s HomeKitom. Naša teória teda znie, že Apple možno chystá nástupcu AirPortu. Okrem iného tomu nasvedčuje aj dizajn, ktorý je elegantný a routeru by sa mimoriadne hodil.

Apple chystá nové produkty - svetapple.sk
Žeby chcelo Apple predstaviť nový AirPort? – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.