Nové slúchadlá AirPods Pro, ktoré Apple predstavilo počas včerajšej konferencie na seba nechali naozaj dlho čakať. Takmer tri roky neaktualizovaný model dorazil so sympatickými vychytávkami a niekoľkými novinkami, ktoré potešia každého hudobného nadšenca. Jedna z očakávaných noviniek sa však na zoznam nedostala. AirPods Pro 2. generácie nedisponujú podporou bezstratového zvuku Apple Lossless Audio.

Prečítajte si tiež  Poznáme cenu nových slúchadiel AirPods Pro 2. generácie. Ich cenovka mierne stúpla

V slúchadlách sa nachádza čip H2, ktorý je nástupcom predchádzajúceho čipu s označením H1 a prináša nové funkcie, ako napríklad vylepšené aktívne potláčanie šumu, vylepšený režim transparentnosti a celkovo kvalitnejší zvukový prenos. Jednou z údajných schopností nového čipu mala byť aj podpora zvuku Apple Lossless, no podľa tlačovej správy k vydaniu to tak nebude.

Slúchadlá AirPods Pro druhej generácie s dátumom vydania
Zdroj: Apple

Nové slúchadlá AirPods Pro podporujú technológiu Bluetooth 5.3 a hoci tento štandard priamo nepodporuje bezstratový zvuk, spoločnosti vyrábajúce čipy ako napríklad Qualcomm, sa uberajú týmto smerom. Zatiaľ však nič nenasvedčuje tomu, že by tento štandard spoločnosť Apple prijala.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -