Trvalo to pomerne dlho, no nakoniec sme sa dočkali. Apple nám sľúbilo, že do platformy Apple TV+ bude pridávať len kvalitný obsah. Ešte koncom minulého roka bolo avizované, že po decembrovej premiére v kinách, príde začiatkom januára 2020 na platformu nový film “Bankár”. Napokon sa to trochu natiahlo, ale konečne sme sa dočkali. Ak ste doma v karanténe, dnes môžete venovať čas práve tomuto snímku.

Nudíte sa v karanténe? Film “Bankár” je dostupný na Apple TV+!

Na Apple TV+ ešte stále nenájdeme ani zďaleka toľko filmov a seriálov, koľko by sme od služby žiadali. Na druhej strane musíme povedať, že v drvivej väčšine má všetko vysokú úroveň, hlavne po stránke spracovania a stojí to za pozretie. Výnimkou nie je ani film, ktorý má dnes premiéru. Novinka sa nazýva “Bankár” (The Banker) a dostupná je už aj na Slovensku (samozrejme s titulkami).

- Reklama -

Samotné dielo je natočené podľa skutočných udalostí. Avizované meškanie bolo spôsobené práve tým, že sa v ňom našli určité “historické” nezrovnalosti, ktoré bolo potrebné vyriešiť. Dej sa točí okolo prvých černošských bankárov, ktorí pôsobili v USA. Nájdeme tu bohaté herecké obsadenie. V hlavných úlohách je to Anthony Mackie (Bernard Garrett) a Samuel L. Jackson (Joe Morris)

O réžiu sa postaral George Nolfi. Vedľajšie postavy stvárňuje Nia Long, Colm Meaney a Jessie Usher. V jednoduchom opise deja môžeme spomenúť, že vyššie uvedená dvojica si najala bieleho muža (Nicholas Hoult), aby sa vyhla vtedajším diskriminačným zákonom.

Hlavní predstavitelia vystupovali ako šofér a vrátnik. Pokiaľ dnes večer teda nebudete mať čo robiť, Bankár na vás čaká v platforme Apple TV+. Celkovo má toto dielo približne 2 hodiny. Na IMDb získal 7/10 čo je veľmi slušný výsledok. Ľudia mu cez Google dali až 94% hodnotenie.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here