Pokiaľ patríte medzi fanúšikov spoločnosti Apple a chcete si kúpiť Mac, máme pre vás jeden tip, ktorý sa mimoriadne oplatí. Mac mini s procesorom M2 disponuje špičkovým výkonom, elegantným dizajnom a teraz ho kúpite za extrémne výhodnú cenu. Aj keď je to najdostupnejší model v ponuke Apple, svojimi schopnosťami vás jednoznačne prekvapí.

Mac mini M2 sa spolieha na moderný 5 nm ARM procesor, ktorý disponuje 8-jadrovým GPU a 10-jadrovým CPU. V praxi je až o 20 % výkonnejší, ako procesor M1. Vďaka týmto parametrom je Mac mini schopný s prižmúrenými očami pracovať v pokročilých grafických programoch a takisto mu nebude robiť žiaden problém strihanie videa. Počítač má navyše 8 GB RAM, ktoré sú však vďaka platforme SoC ekvivalentom pre 16 GB RAM. Tvrdí to samotné Apple.

No a koľko najdostupnejší počítač od Apple vlastne stojí? Budete milo prekvapení. Mac mini s ARM procesorom Apple Sillicon sa pôvodne začal predávať za cenu 799 €. Keď však Apple predstavil aktualizovaný model s čipom M2, jeho cena klesla na oveľa prívetivejších 699 €. Pokiaľ ale chcete ešte čo to ušetriť, po kliknutí na tento odkaz kúpite Mac mini M2 len za 658 €. A verte nám, ľutovať to nebudete.

Mac mini je extrémne lacný a dobrý počítač od Apple. Na jeho nákupe ušetríte stovky eur
Zdroj: Unsplash / Joey Banks / Ryland Dean (úprava redakcie)

Súčasťou Macu mini M2 je samozrejme operačný systém macOS, ktorý má intuitívne používateľské rozhranie, dobre sa ovláda, pracuje veľmi rýchlo a samozrejme si rozumie aj s ostatnými zariadeniami z Apple ekosystému. Obrovskou výhodou je tiež to, že si ku Macu mini M2 môžete dokúpiť externý monitor podľa vlastného výberu a tiež klávesnicu či myš. Nebudete teda limitovaní výhradne na technológie Apple podobne, ako pri 24″ iMacu. Dokonca si dovolíme tvrdiť, že za menej peňazí získate podstatne viac muziky. Koniec koncov, našu zostavu, ktorá nepočíta s Apple zariadeniami nájdete tu.

Ako to teda na záver zhrnúť? Mac mini M2 je síce entry-level počítač od Apple, no svojimi schopnosťami a výkonom určite postačí aj náročným spotrebiteľom, ktorí vykonávajú rôzne úkony od grafiky, cez prácu s videom až po úpravu veľkých dokumentov. Hodí sa ako na doma, tak aj do kancelárie či študentskej izby. A keďže ho po kliknutí na tento odkaz kúpite len za 658 €, z nášho pohľadu tu nie je veľmi nad čím špekulovať. Je to skrátka super počítač od Apple, ktorý sa teraz mimoriadne oplatí.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo nový Mac mini pre rok 2023. Má extrémny výkon vďaka čipu M2 Pro a kúpite ho lacnejšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -