Apple a Hyundai. Bude z toho Apple Car?

Obrovskú senzáciu sprevádzajú spochybnenia. Je skoro isté, že Apple zvažuje vstup do segmentu ekologickej a autonómnej dopravy, avšak v dnešnej dobe nevieme kedy a v akej podobe to vlastne bude.

Začalo sa šepkať, že firma spája sily s kórejským výrobcom Hyundai. Podľa agentúry Reuters to ale nie je jednoznačné. Problémom je vedenie automobilky, ktoré sa v tejto otázke rozdeľuje. Niektorí vedúci pracovníci si nie sú istí spoluprácou s Apple a preto navrhnutú dohodu stále prehodnocujú.

- Reklama -

Na strane druhej je tu ale ešte jeden problém, ktorý hrá do karát technologickému gigantovi. Spoločnosť Hyundai disponuje nadbytočnou výrobnou kapacitou, ktorú môže využiť napríklad na takýto projekt. Pokiaľ by sa začal vyrábať Apple Car, firma by zmluvne zaplnila celý objem produkcie. To by bolo výhodné.

Apple vraj pracuje na revolučných technológiách batérií, ktoré zabezpečia dlhší dojazd, lepšiu životnosť a rýchlejšie nabíjanie. Apple Car má byť tak isto aj autonómne, čo potvrdili dávnejšie testy systému v uliciach amerických veľkomiest.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o týchto fámach vy. Je podľa vás reálne, aby Apple predstavilo vlastné auto v spolupráci s Hyundaiom alebo ide len o tendenčné informácie, s úmyslom zvýšiť hodnotu akcií?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.