Hyundai si nedal pozor na jazyk

Prakticky od začiatku roka počúvame, ako Apple pripravuje svoje prvé elektrické a autonómne vozidlo. Pomôcť mu s tým má kórejský Hyundai, ktorý to nepriamo potvrdil v jednom zo svojich vyhlásení. Reakcia na seba nenechala dlho čakať.

Pre portál CNBC Hyundai uviedol, že diskutuje so spoločnosťou Apple“Chápeme, že Apple rokuje s rôznymi svetovými automobilkami, vrátane spoločnosti Hyundai Motor. Nakoľko je ale diskusia len v počiatočnom štádiu, zatiaľ nebolo o ničom rozhodnuté.”

Netrvalo dlho a médiami preletelo druhé vyhlásenie, o ktoré sa postaral Bloomberg. Hyundai tu značne pozmenil vety“Dostali sme žiadosti o potencionálnu spoluprácu od rôznych spoločností, pokiaľ ide o vývoj autonómnych EV. Zatiaľ neboli prijaté žiadne rozhodnutia, pretože diskusie sú v počiatočnom štádiu.“

Dnešná správa od CNBC vysvetľuje, že prístup Applu k mlčanlivosti je omnoho prísnejší, než pri iných spoločnostiach. Technologický gigant dáva svojim partnerom pokyny, aby neuvádzali „Apple“ menom na verejnosti alebo v médiách. Za prípadné porušenie hrozia sankcie, ktorú sú zahrnuté v podmienkach spolupráce.

Niečo podobné sa stalo aj v minulosti so spoločnosťou GT Advanced Technologies. Tá síce uzavrela dohodu s jablkovou spoločnosťou, no informácie zverejnila (čím porušila zmluvu) a o niekoľko mesiacov vyhlásila bankrot. To nebolo pre Apple vôbec príjemné.

Sankcia za túto chybu nebola nízka, nakoľko sa podľa zdrojov pohybovala na úrovni 50 miliónov amerických dolárov. Nepredpokladáme, že Apple takto tvrdo zakročilo aj voči automobilke Hyundai, no pravdepodobne ju na komunikáciu rázne upozornilo. Je dosť možné, že informácie budú od týchto chvíľ prísnejšie utajované.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.