To, čoho sa mnohí obávali sa napokon stalo skutočnosťou. Apple uzatvoril obchody Apple Store (a tiež kancelárie a kontaktné centrá) koncom februára. Trvať to malo do 9.2. Ako sa však ukazuje, firma neplánuje obchody otvoriť ani po tomto dátume. Dôvodom je koronavírus a ochrana zamestnancov!

Epidémia sa rozširuje a Apple nemieni riskovať zdravie pracovníkov…

Koronavírus je veľmi nebezpečná nákaza, o ktorej sa v poslednej dobe hovorí na dennom poriadku. V súčasností je po celom svete evidovaných viac ako 34 000 nakazených a 700 ľudí, ktorí epidémii podľahli (viac na tejto interaktívnej mape).

Epicentrom je v tomto prípade Čína, konkrétne mesto Wu-Chan. Apple kvôli nebezpečenstvu z ohrozenia zdravia radšej nechalo svojich zamestnancov doma, vrámci voľna. Po celej Číne v obchodoch, kanceláriách a kontaktných centrách (spoločnosti Apple) nemusel vôbec nikto pracovať.

Pekné gesto. Do práce sa malo približne 10 000 ľudí vrátiť už 9. februára. Ako však ukazujäú posledné správy, nestane sa tak (pri veľkom počte z nich).

Apple senior vice prezidentka, Deirdre O’Brien dnes rozoslala všetkým zamestnancom správu o tom, že obchody Apple Store budú uzatvorené o čosi dlhšie, ako sa pôvodne predpokladalo. E-mail ale neobsahoval žiadnu konkrétnu informáciu, kedy by sa mala práca obnoviť. Inými slovami, majú títo pracovníci voľno až do odvolania.

Apple kvôli koronavírusu uzatvoril čínsky Apple Store.
Obchody Apple Store v Číne ostávajú kvôli koronavírusu zatvorené dlhšie, ako sa plánovalo!

Zaujímavé je, že sa správa netýka tých, ktorí pracujú v kanceláriách a tiež v kontaktných centrách. Technologická spoločnosť robí naozaj čo môže pre to, aby zamedzila prenos choroby na „svojich“ ľudí.

Na druhú stranu bez nich nemôže Apple v Číne existovať. Okrem toho ľudia, ktorí pracujú v kamenných pobočkách, sú denne v styku s oveľa väčším množstvom cudzích osôb, ktoré môžu byť teoreticky vírusom nakazené ako tí, ktorí sedia v kanceláriách (aj keď tu je určite nejaké percento, ktoré nie je nízke…). Rozhodnutie je preto pochopiteľné.

Uvidíme ako sa bude situácia vyvíjať aj naďalej. Problémy kvôli koronavírusu hlási aj najväčší dodávateľ spoločnosti z Cupertina, Foxconn. Môže sa teda stať, že tu napokon nebudeme mať ani samotné iPhone. Nikto ich nevyrobí. Ak to má ale zachrániť čo i len jeden ľudský život, určite to stojí za to…

iPhone sa zatiaľ vyrábať nebude. Dôvod je koronavírus.
Obchody Apple Store v Číne ostávajú kvôli koronavírusu zatvorené dlhšie, ako sa plánovalo!

Prečítajte si tiež  Vectornator Pro je dostupný zadarmo na macOS!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -