Mobilný operačný systém iOS bol po prvýkrát predstavený ešte v roku 2007 po boku prvého iPhonu. Jeho posledná verzia iOS 13, ktorú používame aj dnes, vyšla v roku 2019. Pozrite sa, ako sa systém za 12 rokov vývoja, zásadne zmenil.

Od iOS 1 po iOS 13

Bola to dlhá cesta a veľká evolúcia. Napriek tomu ale musíme povedať, že Apple iOS nikdy vo svojich základoch neprekopalo, skôr ho len upravilo. Do operačného systému sa za tých 12 rokov podarilo priniesť napríklad modernejší dizajn a tiež veľa zaujímavých vylepšení. Všetky princípy však fungujú rovnako a my sme presvedčení o tom, že ešte dlho fungovať budú.

Používatelia po celom svete využívajú iPhone pre jeho jednoduchosť a pohodlné používanie. Za to môže práve perfektný iOS, ktorý je veľmi intuitívny a dnes aj podstatne prístupnejší (ako pred pár rokmi). Niektoré jeho verzie boli lepšie, iné zase horšie. Za nešťastné aktualizácie by sme mohli označiť napríklad iOS 8 v roku 2014 a iOS 13 z roku 2019. Každý robí chyby a určité prešľapy. Apple nie je výnimkou.

Už dnes firma pripravuje iOS 14, ktorého predstavenie je naplánované na 1. júna 2020, počas WWDC. Budúca generácia by sa mala dočkať zásadných vylepšení v oblasti dizajnu (pribudnúť sem môžu widgety medzi aplikáciami). Apple tak isto pracuje aj na funkčnej stránke (odstráni choroby, ktoré mal iOS 13). Jablkovej spoločnosti fandíme a veríme, že si dá na budúcej aktualizácii záležať…

https://youtu.be/udEJIeV2Vho
Prečítajte si tiež  Najrýchlejšie 5G dostane zrejme iba iPhone 12 Pro Max.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.