Apple tento rok predstavilo celkom nové počítače MacBook. Prišli dva modely v troch verziách, pričom dve vrcholové ponúkajú aj takzvanú technológiu Touch Bar. Inými slovami ide vlastne jednoduchý OLED pásik, ktorý nahradil „F“-kové klávesy a ponúkol omnoho viacej možnosti ovládania. Tento OLED pásik je veľmi šikovný a ak sa dostane do rúk správnej osobe, tento krát vývojárovi, ktorého schopnosti nemajú hranice, možno sa na ňom podarí spustiť aj kedysi veľmi slávnu hru! Originálny Doom spustený tak, ako si to ešte nevidel! 

Doom na Touch Bare

Šikovným patrí svet a v tomto prípade to platí dvojnásobne. Originálna hra, ktorá kedysi musela byť povinnosťou každého, kto s počítačovými hrami začína je na dnešné pomery až primitívna a možno by ju bol pri súčasných programoch schopný vytvoriť aj malý chlapec, ktorý sa trošku pohrá so svojim počítačom. Presne preto sa netreba čudovať tomu, že TouchBar, ktorý je hardvérovo vlastne rovnaký ako Apple Watch takto jednoduchú hru bezproblémovo zvláda.

- Reklama -

Jeho rozlíšenie je 2170 × 60, čo je pomerne netradičné číslo a tak sa nemusíme čudovať, že zobrazenie vyzerá trošíčku zvláštne. Čo ale musíme uznať je šikovnosť samotného autora, ktorý si dal tú námahu a vytvoril niečo, čo môže na celý svet pôsobiť úsmevne a možno aj nostalgicky. Len tak mimochodom, nejde o prvú výnimočnú vec, ktorá sa takto podarila na Apple produkte rozbehnúť. V minulosti sme písali napríklad o tom, ako sa na iPade či iPhone 6 Plus podaril rozbehnúť dnes už veľmi starý Windows 98. Taktiež sme mali možnosť vidieť ako malý chlapec spustil iOS na Apple Watch.

Podobné netradičné veci sú teda vo svete už pomerne bežné a my sme veľmi radi, že ti môžeme prinášať aj články s takouto tématikou! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.