Zahraničný portál Macrumors priniesol informáciu, ktorá sa týka predaja inteligentnej ceruzky od spoločnosti Apple. Prvá generácia Apple Pencil nie je v niektorých predajniach Apple Store k dispozícii, pretože chýbajú zásoby úplne iného produktu.

Konkrétne ide o adaptér USB-C to Lightning, ktorý si môžete aj na Slovensku kúpiť za 10 €, no momentálne ho nenájdete skladom prakticky nikde. Toto príslušenstvo je potrebné na to, aby ste mohli Apple Pencil 1. generácie, ktorú kúpite od 89 € používať s iPadom 10. generácie, ktorý ju primárne podporuje.

- Reklama -

Toto zariadenie je však vybavené USB-C portom a tak nie je s Apple Pencil 1. generácie, ktorá má Lightning kompatibilné. Absolútne nelogické riešenie spoločnosti Apple, pomocou ktorého sa snažila oddeliť lacnejšie a drahšie modely vizuálne toho istého tabletu tak prináša zásadné komplikácie pre používateľa.

Zachviľu bude v štandardnom balení 

iPad 10 adaptér usb-c na apple pencil
Zdroj: Apple / 9to5mac

Na samotný adaptér sa v súčasnosti čaká celý mesiac, čo môže pre niekoho predstavovať extrémne dlhú dobu.

Dobrou správou ale je, že Apple začne adaptér pribaľovať ku Apple Pencil 1. generácie štandardne, takže čoskoro už používatelia nebudú musieť dokupovať túto drobnosť. Problém je ale v tom, že spomínané balenia meškajú.

Zamestnanci preto dostali pokyn nepredávať staršie balenia Apple Pencil prvej generácie, kým neprídu nové dodávky. Tento krok zabezpečí, že zákazníci nového iPadu nezostanú bez možnosti nabíjať ceruzku Apple Pencil zo zariadenia. Načasovanie však nie je práve ideálne, keďže tablet je už v predaji od 26. októbra 2022. Kúpiť si ho môžete od 579 €.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -