Nový iPad 10. generácie sa minulý týždeň konečne dostal do predaja. Spoločnosť Apple svojich fanúšikov konečne vyslyšala a priniesla očakávaný redizajn a niekoľko zmien, medzi ktorými však nájdeme aj niekoľko nepochopiteľných krokov. V porovnaní s modelmi iPad Pro, iPad Air a iPad mini je vybavený pomalším portom USB-C.

Prečítajte si tiež  iPad má problém. Ľudia ho nakupujú podstatne menej než minulý rok. Nepomôže ani zdražovanie

Ako sa uvádza v recenzii nového iPadu, ktorú minulý týždeň uverejnil portál The Verge, port USB-C zariadenia je pri prenose dát obmedzený na rýchlosť USB 2.0 do 480 Mb/s. To znamená, že aj napriek tomu, že je nový základný iPad vybavený portom USB-C, má rovnaké rýchlosti prenosu dát ako predošlá generácia s Lightningom.

Všetky ostatné modely iPadov s portom USB-C majú vyššie rýchlosti prenosu dát. iPad Pro s čipom M1 a novšími modelmi je kompatibilný s rozhraním Thunderbolt 3 na prenos dát rýchlosťou až 40 Gb/s a iPad Air 5. generácie dokáže prenášať dáta rýchlosťou až 10 Gb/s. Lepšie na tom je aj dvojica v zložení iPad Air 4. generácie a aktuálny iPad mini, ktoré dosahujú rýchlosť 5 Gb/s.

iPad 10 adaptér usb-c na apple pencil
Zdroj: Apple / 9to5mac

Spoločnosť Apple na stránke s technickými špecifikáciami nového iPadu pomalší port USB-C neuvádza. Toto obmedzenie nemusí byť pre väčšinu zákazníkov z cieľovej skupiny zariadenia dôležité, no aj tak sa jedná o dôležitú informáciu, ktorú jablkový gigant zatajil.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -