Spoločnosť Apple musela kvôli Apple Card uzavrieť spoluprácu s bankou Goldman Sachs. Spoločne predstavili novú kartu na platenie. Dnes sa ale ukazujú nevýhody spolupráce. Partnerská banka Applu začne zarábať na používateľovi Apple Card približne až po 4 rokoch

Partnerská banka Applu začne zarábať na používateľovi Apple Card približne až po 4 rokoch

Možno ste si mysleli, že predstavenie Apple Card je obrovský biznis pre všetky strany. Apple zarobí na tom, že všetko vymyslel a urobil službe dobrý marketing a banka potom na tom, že vďaka nej môže platobná karta od Jablkovej spoločnosti vôbec fungovať.

Spolu so spustením služby sa dozvedáme stále nové a nové informácie z jej zákulisia. Ako sa ukazuje, nie všetko je tu úplne tak rúžové. Vstupná investícia banky pri každom človeku je naozaj obrovská. Reálne na ňom začne zarábať až zhruba po 4. rokoch. Samozrejme všetko za predpokladu, že vydrží využívať služby Apple Card a na finančnom trhu nenastanú väčšie „turbulencie“.

Partnerská banka Applu začne zarábať na používateľovi Apple Card približne až po 4 rokoch. - svetapple.sk
Partnerská banka Applu začne zarábať na používateľovi Apple Card približne až po 4 rokoch. – svetapple.sk

Apple Card bola naozaj náročná na prípravu, tvrdia analytici.

Už dávnejšie vyjadrenia popredných finančných expertov napovedali, že Apple Card vôbec nebolo také jednoduché zaviesť ako to možno na prvý pohľad vyzeralo. Apple ponúkol bankám naozaj ťažko splniteľné podmienky. Systém odmien pre Apple a pre používateľa je nastavený tak, že banky reálne peniaze, ktoré sa im začnú zarábať uvidia až po 4. rokoch. Aj preto sa mnohé z nich po rokovaniach s Applom radšej do projektu nepúšťali. Považovali ho za príliš rizikový.

Banka Goldman Sachs sa však nevzdala a do projektu investovala nie len nemalé úsilie ale aj obrovský finančný kapitál, vďaka čomu sa podarilo službu úspešné spustiť vrámci USA. Dnes sa však dozvedáme, že každý jeden používateľ tejto karty stojí samotnú banku približne 350$ vstupnej investície. Nejedná sa len o cenu za fyzickú kartičku. Tá je zo všetkého najnižšia. Jedná sa o množstvo rôznych iných vecí, ktoré nikto reálne (okrem banky) nevidí a nerieši. Z toho sa dá usúdiť, že podmienky sú skutočne náročné na splnenie a ak pôjde všetko podľa plánu, banka začne na celej veci zarábať až zhruba za 4. roky.

Dá sa teda povedať, že Goldman Sachs išla do dosť veľkého rizika. Pokojne sa môže stať, že Apple Card nebude tak úspešná ako očakávala a veľa na nej stratí. Na druhú stranu ale treba spomenúť, že samotná banka má svoje vlastné dohody so spoločnosťou Apple, ktoré nikto okrem týchto dvoch inštitúcii nepozná. Navyše banka pôsobí na trhu skutočne dlho, konkrétne od roku 1869. Analytikom sa nezdá, že by nemohla povedať svoje vlastné podmienky a riskovala by obrovské investície, ktoré jej môžu nepekne ublížiť. Kto vie, možno sa niečo zaujímavé dozvieme v následujúcich dňoch. Každopádne profit príde omnoho neskôr ako by sme povedali.

Prečítajte si tiež  Apple sa pripravuje na uvedenie iPhonu 15 už dnes, takmer rok pred jeho predstavením
Unboxing- Apple Card, budete mať z toho zážitok tak ako pri inom produkte. - svetapple.sk
Unboxing- Apple Card, budete mať z toho zážitok tak ako pri inom produkte. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappleinsider
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.