Pokiaľ sledujete dianie zo sveta Apple, určite poznáte aj českého youtubera Petra Máru, ktorý je s touto značkou už dlhé roky stotožnený. Na platformu YouTube pridáva videá, ktoré sa týkajú rôznych produktov a ponúka nám unboxingy zariadení, ku ktorým sa nikto iný z československej scény zatiaľ nedostal.

Spomeňme si napríklad na reproduktor od spoločnosti Louis Vuitton, alebo tenisky, ktorých šnúrky sa dokázali samé zaviazať.

Dnes sa však Petr Mára nerozhodol hovoriť o nových zariadeniach od spoločnosti Apple, ale naopak sa zameral na tie staré, ktoré už predstavujú súčasť technologickej histórie.

Do hľadáčika si vzal starý iPod Classic z roku 2006, ktorý sa nachádzal v originálnom zafóliovanom balení.

Takéto produkty sa na internete predávajú za vyššie stovky až tisíce eur. Akonáhle ich však rozbalíte, cena im pochopiteľne klesne. Petr Mára ale zažil celú sériu drobných nešťastí.

To, že iPod stratil po rozbalení hodnotu bol najmenší problém

Ako uvidíte vo videu nižšie, na zariadení sa podpísal vek a jeho akumulátor už nebol schopný fungovať tak ako kedysi. Po 16 rokoch bez aktivácie jeho batéria prirodzene degradovala a aj napriek snahám o nabitie ju už nebolo možné spojazdniť.

Chybou však mohol trpieť aj klasický pevný disk, ktorý sa ešte nespoliehal na modernejšie flash technológie – bližšie podrobnosti ale nepoznáme.

Aby toho nebolo málo, keď Petr Mára manipuloval so svojim cenným a nikdy neotvoreným iPodom Classic, zariadenie sa mu šmyklo a spadlo na zem. Jeho displej sa síce nerozbil, no MP4 prehrávač sa mierne otvoril a potom sa už nedal zavrieť.

Ako však skonštatoval youtuber, pravdepodobne ide o problém, ktorý súvisí s nafúknutou baterkou vo vnútri a nie primárne so samotným pádom. Aj tak je to ale obrovská škoda.

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  WhatsApp chystá veľkú zmenu pre iOS a Android. Jedni ju budú nenávidieť, druhí milovať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here