Systém iOS 16 je oficiálne dostupný ešte len niekoľko dní, no už musí čeliť celkom ostrej vlne kritiky. Ako tomu už býva zvykom, nová aktualizácia nie je stopercentne odladená a preto spôsobuje na iPhonoch celkom nepríjemné a časté komplikácie a bugy. Používatelia nových iPhonov sa stretli s viacerými problémami od pomalého výkonu systému až po vybíjanie batérie.

Prečítajte si tiež  Touch ID sa vráti do displeja v iPhone už na budúci rok!

V uplynulých dňoch sa používatelia iPhonu 14 Pro podelili na fórach o konkrétne chyby súvisiace s najnovšími špičkovými iPhonmi od spoločnosti Apple vrátane chvenia fotoaparátu, problémov s aktiváciou iMessage a FaceTime a podobne. Existujú však aj ďalšie problémy, ktoré ovplyvňujú širšiu skupinu používateľov iOS 16, ktorí vlastnia staršie zariadenia.

Abnormálne vybíjanie batérie

Jedným z najčastejšie skloňovaných problémov je vybíjanie batérie. Po aktualizácii systému  sa stáva, že iPhonu rýchlejšie vybíja batériu, keďže nie všetky funkcie a úlohy sú správne zaindexované hneď v prvom vydaní aktualizácie. Množstvo používateľov na fórach vrátane oficiálneho Apple Supportu hlásia nadmerné vybíjanie batérie, ktoré je neporovnateľné so stavom pred aktualizáciou na iOS 16.

Always-on displej iPhone 14 pro
Zdroj: Twitter / Ramal / Benjamin Scholtysik (úprava redakcie)

Niektorí používatelia však naopak hlásia zlepšenie výdrže batérie v porovnaní s iOS 15, takže skúsenosť s aktualizáciou je skôr subjektívna. Spoločnosť Apple nedávno priznala, že zapnutie haptickej spätnej väzby pre klávesnicu v systéme iOS 16 môže vyčerpať výdrž batérie. Ak sa teda stretávate s obdobným problémom batérie, skúste si túto možnosť vo vašom iPhone deaktivovať.

Pomalá odozva klávesnice a dotyku

Ak si dobre spomínate, tento problém sa vo veľkom riešil už v minulom roku pri spustení aktualizácie iOS 15. Po nainštalovaní nového updatu sa používatelia stretávajú s pomalou odozvou dotyku, hlavne v prípade písania na klávesnici. To sa prejavuje vo forme seknutia klávesnice a následného dopísania slova, na obrazovke, ktoré ste už dávno napísali.

iOS 16 iMessage
Zdroj: Apple

Podľa všetkého však existuje riešenie, ktoré tento problém ľahko odstraňuje. Stačí jednoducho obnoviť nastavenia Klávesnice v systémových nastaveniach. Nie je však jasné, na ako dlho toto riešenie postačí, keďže sa nejedná o oficiálny know-how zo strany jablkovej spoločnosti.

Pomalé Spotlight vyhľadávanie

Výraznejším problémom, s ktorým sa stretávajú používatelia iOS 16, je pomalé vyhľadávanie Spotlight. Používatelia hlásia, že vyhľadávaniu niekedy trvá až 10 sekúnd, aby načítalo a následne zobrazilo výsledky. Niekedy pre istotu načítanie nedorazí vôbec.

Vyhľadávanie Spotlight na iPhone 14 s iOS 16
Zdroj: Appleinsider

Viacerí používatelia uviedli, že v prípade tejto konkrétnej chyby sa resetovaním všetkých nastavení výrazne zlepšil výkon vyhľadávania Spotlight. Oficiálne riešenie alebo návod zo strany Apple ako túto komplikáciu odstrániť zatiaľ nedorazil. Stretli ste sa s niektorým s týmto problémov aj vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -